Aranżacja czarno-białego fotela do salonu

Aranżacja czarno-białego fotela do salonu

Współczesny pokój może wyglądać bardziej elegancko dzięki połączeniu czerni, bieli i odcieni drewna. Używać oba biel i czerń jako akcenty no musi być nadmiernie dramatyczny; Lekki przesunięcie w tonie może mieć pożądanego skutek. Rzucane poduszki i koce mogą dodać wzór i przytulność do pokoju. Jeżeli czarno-biały dywanik jest dominującym elementem w pokoju, dodaj do niego koc, aby zawiązać wzór dywanika.

Tworzenie wygodnego układu siedzeń w czarno-białym salonie

Czarno-biały fotel w salonie wygląda świetnie, gdy jest sparowany z innymi meblami w tym samym schemacie kolorystycznym. Taki schemat tworzy spójność i wizualne zainteresowanie. W przykładzie poniżej, 2 krzesła umieszczają obok siebie i twarzą do siebie. Znajdują się one tak, że mogą stanąć przed telewizorem bez blokowania widoku innych mebli. Ten styl aranżacji nadaje się zarówno do małych, jak i dużych pomieszczeń.

Wybierz wygodny układ, aby umieścić fotele. Idealnie byłoby, gdyby między dwoma fotelami były co najmniej trzy stopy przestrzeni. Użycie ścianki działowej jest świetną opcją, ale jeśli przestrzeń jest problemem, zawsze możesz użyć mebli do podzielenia pokoju. Jeśli nie masz wystarczająco dużo miejsca, spróbuj ustawić dwie sofy prostopadle do siebie. W ten sposób stworzysz wiele ścieżek, którymi ludzie będą mogli przejść przez pokój bez konieczności przedzierania się przez tłum.

Wybór poduszek do rzucania

Istnieje wiele opcji, jeśli chodzi o wybór poduszek do rzucania dla twojego czarno-białego fotela w salonie. Klucz jest wybierać paletę który koordynuje z colour schematem reszta pokój. Ty możesz rysować colour inspirację od dywanu lub zasłon robić spójnej palecie. Chociaż znalezienie poduszek pasujących do dywanu może wydawać się trudne, zawsze możesz wyciągnąć kolory z istniejącego wystroju.

Aby dodać koloru do czarno-białego fotela w salonie, wybierz neutralne poduszki w chłodnych odcieniach. Te kolory zapewniają ponadczasowe tło i pozwalają na układanie kolorów. Neutralne sofy nadają się do chłodnych tonów, które sprawią, że będą bardziej pop. Kontrastujące wzory i tekstury dodadzą sukienki. I jak zawsze, wybierz poduszki, które można odwrócić. Kontrastujące kolory, jednolite barwy i neutralne odcienie mogą współgrać, aby nadać każdemu pomieszczeniu unikalny wygląd.

Zobacz także:  Jaki fotel jest najlepszy dla osoby starszej?

Najprostszym sposobem na wprowadzenie stylu do czarno-białego fotela w salonie są dekoracyjne poduszki. Na szczęście istnieje wiele opcji niedrogich i wspaniałych poduszek. Nie trzymaj się zestawu, który przyszedł z kanapą. Eksperymentuj z kilkoma różnymi wzorami i kolorami i zobacz, co działa najlepiej dla ciebie. Będziesz zadowolony, że to zrobiłeś! Jeśli chcesz przyprawić swój czarno-biały fotel w salonie, zacznij od poduszek do rzucania!

Przy wybierać rzucających poduszki, rozważa rozmiar kanapa. Kanapa ze zbyt dużą ilością poduszek może wyglądać na zagraconą i zatłoczoną. Wybierz kilka sztuk, które zrównoważą pokój i dodadzą mu charakteru. Na przykład, kilka poduszek w paski podkreśli tuftowaną malinową otomanę, a wzorzysta kwadratowa poduszka doda koloru i zainteresowania do sofy. Stalowy niebieski akcent doda kontrastu do koloru kotwicy i wydobędzie jasnoszarą farbę w kuchni.

Jeśli Twojej białej kanapie brakuje koloru, dodaj żółte poduszki, aby rozjaśnić przestrzeń. Nie tylko żółty przynosi słońce wewnątrz, ale także daje poczucie optymizmu. Biały i zielony może również wyglądać świetnie z kontrastującymi poduszkami do rzucania. Białe i zielone poduszki do rzucania przyciągną oko i zwrócą uwagę na kanapę. Wpleć kolorową poduszkę z żółtym lub zielonym akcentem, aby stworzyć spójny wygląd.

Wybór stolika do kawy

Jeśli masz czarno-biały salon, możesz spróbować innego koloru stolika do kawy. Możesz też wybrać stolik, który uzupełnia inne meble. Przed zakupem stolika do kawy, zmierz przestrzeń w swoim pokoju i zrób zdjęcie. Następnie porównaj ją ze stolikiem, który rozważasz, aby upewnić się, że dobrze wygląda w przestrzeni. Stolik kawowy to idealny sposób na zaakcentowanie czarno-białego fotela w salonie.

Zanim kupisz stolik kawowy do swojego czarno-białego fotela w salonie, rozważ wielkość i kształt przestrzeni. Jeżeli ty planujesz ruszać się wokoło stołu dużo, ty powinieneś wybierać okrągłego lub owalnego coffee table. Jeśli masz dzieci, wybierz stół, który ma zaokrąglone krawędzie, dzięki czemu będą na nich bezpieczne. W większej przestrzeni dobrze wyglądałby stolik kwadratowy lub prostokątny.

Zobacz także:  Jak wybrać fotel do skórzanej kanapy

Zanim kupisz stolik kawowy do czarno-białego fotela w salonie, zastanów się nad jego wielkością, materiałem, wysokością i kształtem. Możesz również rozważyć jego podwyższenie, czy jest ono konieczne, czy może pomieścić szklany blat. Ważne jest również, aby rozważyć, ile miejsca do przechowywania potrzebujesz. Jeśli chcesz postawić na stoliku swoje książki i czasopisma, wybierz taki, który ma co najmniej dwie trzecie długości fotela.

Jeśli masz prostokątną sofę, najlepiej sprawdzi się kwadratowy stolik kawowy. Są one uniwersalne i pasują do większości typów sof i foteli. To także dobry wybór do małego salonu. Są podobne do stolików prostokątnych, ale zazwyczaj mają mniejsze rozmiary. Możesz stworzyć modułową aranżację z dwoma lub trzema kwadratowymi stolikami lub długim prostokątnym stołem.

Stolik kawowy powinien mieć mniej więcej taką samą wysokość jak poduszka sofy. Nie powinien jednak znajdować się więcej niż dwa centymetry poniżej górnej poduszki fotela. Wysokość stolika powinna też wynosić co najmniej dwie trzecie długości sofy. Stolik kawowy o niewłaściwej wysokości może sprawić, że Twoje meble będą wyglądać dziwnie i nieproporcjonalnie. Jeśli nie jesteś pewien, ile powinieneś zmierzyć, rozważ wykonanie pomiarów długości grupy siedzisk i poduszki sofy.

Ustawienie telewizora w salonie

W zależności od wielkości telewizora, możesz mieć problem z zamontowaniem go do ściany. Na szczęście rozwiązaniem mogą być stojaki na telewizor. W rzeczywistości można nawet pochylić stojak w dół, aby poprawić kąt widzenia. Idealnym miejscem jest miejsce w pobliżu okna lub punktu centralnego. Upewnij się tylko, że sprawdzisz wysokość i ustawienie swojego telewizora przed jego zamontowaniem. Im wygodniejszy jest kąt oglądania, tym lepiej.

Gdy już określisz rozmiar telewizora, zastanów się, jak będzie pasował do Twojej przestrzeni. Jeśli chcesz zmieścić telewizor w swoim salonie, rozważ umieszczenie go naprzeciwko sof, abyś mógł cieszyć się nim bez poczucia ciasnoty. Możesz również umieścić dwa fotele obrotowe po obu stronach sofy, po jednym z każdej strony. Jeśli wolisz siedzieć naprzeciwko swoich bliskich, ustaw po jednym z każdej strony sofy, aby mogli rozmawiać podczas oglądania telewizji.

Zobacz także:  Jaki fotel wybrać do małej sypialni?

Chociaż umieszczenie telewizora w czarno-białym salonie jest trudne, istnieją inne opcje do rozważenia. Możesz zdecydować się na ustawienie go przed oknem, ale upewnij się, że nie znajduje się on przed oknem skierowanym na zachód. Blask, który pochodzi z okna, wpłynie na wrażenia z oglądania. Projektując pokój, weź pod uwagę, skąd dociera naturalne światło i postaraj się umieścić je tam, gdzie będzie przyciągało najwięcej uwagi.

Jeśli w Twoim salonie znajduje się kominek, rozważ umieszczenie telewizora nad płaszczem zamiast nad nim. Ta opcja jest ryzykowna, ale niezwykle atrakcyjna. Kominek sprawia, że telewizor bardziej się wyróżnia i jest w centrum uwagi. Możesz również spróbować umieścić telewizor na kredensie. Jeśli wolisz umieścić go naprzeciwko kominka, możesz go umieścić po drugiej stronie pokoju.

Alternatywnie możesz ukryć telewizor w szafce lub szafce. Upewnij się, że telewizor nie jest umieszczony centralnie, aby nie zdominował pokoju. Jeśli nie pasuje do reszty pokoju, rozważ umieszczenie dużego dzieła sztuki nad miejscem, w którym znajdował się telewizor. Ludzie naturalnie dążą do centrum ściany lub obszaru, w którym stoją meble, więc umieszczenie go poza centrum daje ci idealne miejsce na uderzające dzieło sztuki.

Podobne tematy

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *