Czy krzesła ze sztucznej skóry są trwałe?

Czy krzesła ze sztucznej skóry są trwałe?

Kiedy chcesz kupić nowe krzesło, możesz się zastanawiać czy powinieneś kupić prawdziwą czy sztuczną skórę. W dzisiejszych czasach dostępna jest szeroka gama materiałów, w tym skóra typu Bonded, sztuczna skóra i ultra zamsz. Ten artykuł dostarczy Ci kilku podstawowych informacji na temat wszystkich tych opcji. Może nawet zechcesz kupić nowe krzesło wykonane z prawdziwej skóry zamiast taniego krzesła wykonanego z fałszywej skóry.

Skóra klejona

Istnieje wiele zalet skóry klejonej. Materiał ten jest stosunkowo niedrogi i może być uznany za “ekologiczny”, ponieważ nie wymaga dodatkowej uprawy. Skóra klejona ma również niewielki wpływ na środowisko, zmniejszając ilość odpadów na wysypiskach. Co więcej, skóra klejona jest łatwa do czyszczenia i występuje w wielu różnych kolorach, wzorach i teksturach. Aby zachować jej wygląd, należy używać wilgotnej szmatki do natychmiastowego wycierania rozlanych płynów. Należy jednak unikać stosowania ściernych środków czyszczących. Zaleca się stosowanie mydeł bez detergentów, a przed zakupem należy sprawdzić trwałość koloru krzesła z klejonej skóry.

Jeśli dbasz o skórę bonded, może ona przetrwać kilka lat. Łatwo ją też naprawić dzięki zestawom do naprawy skóry dostępnym w sklepach z narzędziami. Krzesła z klejonej skóry są przyjazną dla budżetu alternatywą dla prawdziwej skóry. Nadal są trwałe, ale warto poszukać modelu wysokiej jakości, aby zapewnić sobie dożywotnie użytkowanie. Krzesła ze skóry licowej to doskonały wybór do miejsc o dużym natężeniu ruchu w Twoim domu.

Zobacz także:  Jakie skórzane krzesło do jadalni wybrać?

Faux leather

Jeśli chcesz zainwestować w nowe krzesło do swojego biura, możesz się zastanawiać, czy faux leather jest dobrym rozwiązaniem. Ogólnie rzecz biorąc, krzesła biurowe ze sztucznej skóry są niedrogie i wyglądają luksusowo. Jednak w przeciwieństwie do tradycyjnej skóry, sztuczna skóra nie wysycha i nie pęka z czasem. Aby zachować nowy wygląd skórzanego krzesła, wystarczy czyścić je co tydzień. Oto kilka wskazówek, dzięki którym fotel będzie wyglądał jak najlepiej.

W przeciwieństwie do prawdziwej skóry, sztuczna skóra jest wykonana z polimerów organicznych, takich jak silikon. Polimery te mają różne składy chemiczne, dlatego są przyjazne dla środowiska. Wykonuje się je również w jednostanowiskowym procesie odlewania, który wymaga mniej energii niż inne materiały powlekające. Ponadto, proces ten wymaga niewielkiej ilości wody lub rozpuszczalników i nie powoduje zanieczyszczenia powietrza. To sprawia, że tapicerka silikonowa jest lepszą opcją dla mebli tapicerowanych. Pomimo licznych zalet silikonu, materiał ten może być nieco droższy niż inne materiały.

Zobacz także:  Jak dobrać krzesła do stołu w stylu angielskim

Ultrasuede

Podczas reupholsteringu krzesła, będziesz chciał wybrać trwałą tkaninę. Ten typ tkaniny przeszedł rygorystyczny podwójny test na ścieranie, aby zapewnić, że nie rozciągnie się ani nie straci swojego kształtu. Jest również odporna na ścieranie i odporna na zapachy. W przeciwieństwie do innych tkanin, Ultrasuede nie pochłania zapachów, więc możesz być pewien, że i ona ich nie wchłonie.

Choć nie jest tak trwały jak prawdziwa skóra, Ultrasuede jest nadal wytrzymały. Materiał ten jest wykonany z tworzyw sztucznych pochodzących z recyklingu, więc w dużym stopniu nadaje się do ponownego przetworzenia. Firma Toray Industries wykorzystuje do produkcji swoich wyrobów materiały pochodzące z recyklingu. Firma stosuje zrównoważone techniki, aby zmniejszyć swój wpływ na środowisko i obniżyć koszty produkcji. Dodatkowo zużywa mniej wody i energii niż inne materiały syntetyczne. Aby jeszcze bardziej ograniczyć ilość odpadów i zmniejszyć ślad węglowy, Ultrasuede staje się coraz bardziej popularny w przemyśle motoryzacyjnym, ponieważ producenci samochodów poszukują bardziej ekologicznych i miękkich w dotyku materiałów.

Poliuretan

Krzesła ze sztucznej skóry są trwałe, ponieważ są wykonane z poliuretanu, rodzaju plastikowej żywicy, która jest używana do pokrywania różnych powierzchni. Chociaż poliuretan został pierwotnie opracowany jako powłoka dla powierzchni przemysłowych, jego zalety sprawiają, że jest to doskonały wybór dla sztucznej skóry. W przeciwieństwie do prawdziwej skóry, nie będzie się pogarszać lub łuszczyć, jak ten ostatni, i jest łatwiejsze do utrzymania i czyszczenia. W przeciwieństwie do prawdziwej skóry, poliuretan jest znacznie tańszy niż jego odpowiednik.

Zobacz także:  Czy krzesła składane są dobre do salonu?

Oprócz trwałości, poliuretan jest również przyjazny dla środowiska, ponieważ do jego produkcji nie trzeba hodować zwierząt. Proces garbowania skóry może powodować rozległe zanieczyszczenia, ponieważ do produkcji skóry używa się takich substancji chemicznych jak amoniak i chrom. W przeciwieństwie do prawdziwej skóry, poliuretan nie rozkłada się na dioksyny, gdy jest wystawiony na działanie wilgoci i ciepła, co może powodować pękanie, łuszczenie się i utratę koloru.

Podobne tematy

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *