Jak pomalować chromowane krzesła

Jak pomalować chromowane krzesła

Świetnym sposobem na zaktualizowanie wyglądu swojego pokoju jest malowanie chromowanych krzeseł. Krzesła te dodają funkcjonalności i niestandardowego wyglądu do Twojego pokoju. Zanim pomalujesz swoje chromowane krzesła, będziesz musiał je przeszlifować. Zapewni to gładką powierzchnię metalu dla nowej farby, aby przylegać do. Możesz użyć pianki pracy pędzla lub szczeciną pędzla do malowania natryskowego. Podczas malowania natryskowego chromu, upewnij się, aby zastosować farbę w ruchu zamaszystym, aby stworzyć równy, spójny wygląd. Możesz również użyć pociągnięć z boku na bok, aby uzyskać lekkie pokrycie.

Wypełnianie bruzd i pęknięć przed malowaniem chromowanych krzeseł

Przygotowanie chromowanych krzeseł do malowania wymaga metodycznego i dokładnego podejścia. Jeśli pominiesz ten krok, powstałe w ten sposób nierówne powierzchnie naruszą integralność projektu i zmniejszą jego trwałość. Wypełnianie pęknięć i wyżłobień przed malowaniem jest ważnym krokiem w procesie malowania. Aby zapewnić gładkie wykończenie, wypełnij pęknięcia płynnym wypełniaczem do metalu lub szpachlówką.

Aby rozpocząć wypełnianie wyżłobień i pęknięć, najpierw użyj papieru ściernego o ziarnistości 240. Następnie użyj czystej szmatki do sprawdzenia chromu. Szukaj pęknięć i plam rdzy; obszary te powinny wyglądać jak zmiękczony metal. Upewnij się, że metal jest matowy przed malowaniem, ponieważ jest to niezbędne, aby podkład przylegał do powierzchni. Użycie odpowiedniego papieru ściernego do tego kroku zapewni gładkie wykończenie i pozwoli uniknąć łuszczenia się farby.

Zobacz także:  Jaki kolor krzeseł wybrać do salonu

Stosowanie podkładu

Przed nałożeniem farby na chromowane krzesło musisz usunąć z metalu całą rdzę i brud. Jeśli to możliwe, użyj młotka lub młoteczka, aby wybić zagięcia lub wgniecenia. Wyszlifuj całą powierzchnię. Po nałożeniu podkładu, możesz nałożyć warstwę farby. Może być konieczne przeszlifowanie metalu przed malowaniem, ponieważ musi on zostać zmatowiony, aby farba mogła się do niego przykleić.

Aby przygotować chrom, użyj podkładu do metalu lub farby zapobiegającej rdzewieniu. Nakładaj farbę cienkimi warstwami i pozwól, aby każda warstwa wyschła przed nałożeniem drugiej. Możesz potrzebować dwóch lub trzech warstw, zanim ujawni się prawdziwy kolor farby. Podczas korzystania z pistoletu natryskowego, należy wybrać farbę, która jest specjalnie opracowana do malowania metalu. Gdy farba jest sucha, można zastosować uszczelniacz, aby zapobiec złuszczaniu i izolacji. Istnieje kilka rodzajów uszczelniaczy.

Rozpylanie drugiej warstwy farby

Po pomalowaniu sprayem pierwszej warstwy, będziesz musiał dodać drugą warstwę. Możesz to zrobić stosując te same techniki co poprzednio. Na opakowaniu farby powinna być informacja, jak długo należy pozostawić warstwę do wyschnięcia. Ostatnia warstwa powinna być pozostawiona do utwardzenia przez cały dzień. Spryskanie drugiej warstwy najlepiej jest zrobić w dobrze wentylowanym pomieszczeniu. Podczas malowania chromowanych krzeseł metodą natryskową należy wykonywać płynne ruchy wymiatające.

Zobacz także:  Jakie krzesła są dobre dla kręgosłupa?

Jeśli chcesz dodać drugą warstwę do mebla, nakładaj ją w przeciwnym kierunku niż pierwszą. Na przykład poziome pociągnięcia powinny stać się pionowymi. Możesz kontynuować nakładanie kolejnych warstw farby, o ile między każdą warstwą pozwolisz pierwszej dokładnie wyschnąć. Jeśli nadal nie podoba Ci się kolor pierwszej warstwy, spryskaj ją ponownie, stosując te same techniki.

Ochrona niektórych obszarów przed rozpryskami farby

Podczas malowania chromowanych krzeseł ważne jest, aby chronić niektóre obszary mebli przed rozpryskami farby. Do maskowania tych miejsc użyj taśmy malarskiej, a także okularów ochronnych i starych ubrań. Taśma malarska to doskonałe rozwiązanie do pokrywania większych powierzchni i małych fragmentów mebli. Podczas malowania powierzchni metalowych lub szklanych można również użyć kawałka folii plastikowej jako ścierki.

Przy nakładaniu farby w sprayu na meble chromowane należy również przestrzegać wskazówek podanych na opakowaniu. Podczas gdy niektóre rodzaje farb są łatwiejsze do zastosowania niż inne, inne farby wymagają dłuższego czasu schnięcia, więc upewnij się, że postępujesz zgodnie ze wszystkimi instrukcjami i przestrzegasz zalecanego czasu schnięcia na opakowaniu. Po nałożeniu ostatniej warstwy, należy pozostawić meble do wyschnięcia na 24 godziny. Po tym czasie możesz rozpocząć malowanie chromowanych krzeseł. Pamiętaj, aby dokładnie przeczytać instrukcje i użyć farby wysokiej jakości.

Zobacz także:  Jaką poduszkę położyć na fotelu gamingowym?

Malowanie chromu w dobrze wentylowanym miejscu

Jeśli chcesz pomalować chromowane krzesła, upewnij się, że używasz odpowiedniej metody i postępujesz zgodnie ze wskazówkami producenta. Niektóre rodzaje farb są łatwiejsze do nałożenia niż inne, jednak aby uzyskać dobre wykończenie, musisz być cierpliwy i nałożyć kilka warstw. Ponadto niektóre farby wymagają dłuższego czasu na wyschnięcie i mogą spowodować uszkodzenie cząstek, jeśli nie jesteś ostrożny. Zanim zaczniesz malować swoje chromowane krzesła, powinieneś je dokładnie przygotować, najpierw je szlifując.

Przed rozpoczęciem pracy dokładnie wyczyść chrom wodą z mydłem. Unikaj zbyt mocnego pocierania metalu, ponieważ spowoduje to złuszczanie się farby. Ponadto, jeśli chrom nie jest całkowicie czysty, farba może się utlenić i zardzewieć pod spodem. Aby usunąć luźne cząstki i rdzę z powierzchni krzesła, możesz użyć kombinacji grubego i drobnego papieru ściernego. Zapewni to jednolitą powierzchnię, do której będzie przylegać podkład.

Podobne tematy

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *