Jakie krzesła są dobre dla kręgosłupa?

Jakie krzesła są dobre dla kręgosłupa?

Jeśli masz pracę biurową i chcesz kupić nowe krzesło, korzystnie będzie mieć krzesło, które będzie wspierać kręgosłup. Powinieneś szukać krzeseł z pięcioma nogami i kółkami. Jeśli musisz siedzieć na jednym krześle przez cały dzień, wybierz takie, które ma krawędź siedziska w kształcie wodospadu i regulowaną wysokość podparcia lędźwiowego. Oto kilka wskazówek, które pomogą Ci dokonać właściwego wyboru.

Ergonomiczne krzesła

Ergonomiczne krzesła dla kręgosłupa zostały zaprojektowane w celu utrzymania prawidłowego ustawienia kręgosłupa i odciążenia go. Posiadają oparcia o pełnej długości, które sięgają od ramion do siedziska. Dolna część oparcia wygina się do przodu, aby naśladować naturalną krzywiznę kręgosłupa lędźwiowego. Krzesła te są świetną inwestycją dla tych, którzy cierpią na bóle pleców lub inne formy bólu kręgosłupa. Podparcie lędźwiowe jest regulowane i można je znaleźć w różnych stylach i kształtach, aby dopasować je do konkretnych potrzeb.

Ergonomiczne krzesła dla kręgosłupa mają pięć wysuwanych nóg i odpowiednie kółka, aby umożliwić dopasowanie do wielu rozmiarów ciała. Wysokość można regulować tak, aby stopy leżały płasko na podłodze, a kolana były ustawione pod kątem 90 stopni do podłogi. Zmniejsza to nacisk na plecy i lędźwie, a także może dać Ci więcej energii. Krzesła ergonomiczne są również regulowane, dzięki czemu można zmieniać wysokość paneli siedziska w zależności od potrzeb.

Zobacz także:  Jak udekorować krzesła na wesele

Siatkowe oparcia

Jeśli chcesz zachować zdrowy kręgosłup, siatkowe oparcia w krzesłach to świetny wybór. Badania wykazują, że osoby, które długo siedzą, tracą około 28% podparcia pleców podczas siedzenia. Siatkowe oparcia umożliwiają zdrową cyrkulację powietrza, zmniejszając nacisk na kręgosłup. Jednak oparcia siatkowe nie powinny być jedyną opcją. Solidne oparcie z tworzywa sztucznego jest lepsze do leczenia bólu pleców.

Aby uzyskać optymalne podparcie kręgosłupa, sprawdź krzesło z oparciem z siatki. Niektóre krzesła mają systemy lędźwiowe, które wystają poza górną część oparcia, powodując, że dolna część pleców uderza w nie. Takie krzesła mają zazwyczaj średni poziom dolnego podparcia i są dobre dla kręgosłupa, ale nie są najlepszym rozwiązaniem. Oparcie z siatki jest lepsze dla kręgosłupa niż tradycyjne oparcie, ponieważ rozkłada wsparcie na całą dolną połowę pleców. Siatkowe oparcie fotela LE9ERG zapewnia największe wsparcie w pozycji wyprostowanej, ale minimalne w pozycji całkowicie odchylonej.

Zobacz także:  Czy kupić krzesło z podłokietnikami czy bez?

Krawędź siedziska w kształcie wodospadu

Ergonomiczne siedzenie jest ważne dla naszego zdrowia. Nowoczesne fotele biurowe są zaprojektowane w taki sposób, aby wspierać prawidłową postawę i posiadają cechy, które pomagają ciału pozostać w prawidłowej pozycji. Wiele z nich jest wyposażonych w regulację wysokości siedziska, obrotowe podstawy i krawędzie w kształcie wodospadu. Jedną z najbardziej charakterystycznych cech krzeseł ergonomicznych jest przód siedziska w kształcie wodospadu. Siedziska te mają zaokrąglone krawędzie w kształcie wodospadu i są odpowiednie dla wszystkich typów ciała. Wzór wodospadu wynika z zakrzywionego konturu przedniej krawędzi siedziska.

Podparcie lędźwiowe z regulacją wysokości

Podparcie lędźwiowe w krześle pozwala obniżyć je do poziomu odpowiedniego dla Twojego komfortu. Pomaga również zapobiegać bólom pleców poprzez utrzymanie wyprostowanej postawy. Unikanie pochylania się pozwala zachować naturalną krzywiznę kręgosłupa. Siedzenie w skrzywionej pozycji może prowadzić do bólu pleców z powodu obciążenia struktur dolnej części pleców. Podparcie odcinka lędźwiowego kręgosłupa pomaga utrzymać go w prawidłowej pozycji i zapobiega pochylaniu się, które może uwypuklić krzywiznę pleców.

Zobacz także:  Jaką poduszkę położyć na fotelu gamingowym?

Właściwy rodzaj podparcia odcinka lędźwiowego kręgosłupa ma kluczowe znaczenie. Chcesz, aby był on regulowany zarówno na wysokość, jak i na głębokość. Ta cecha pozwoli Ci na swobodne dodawanie lub usuwanie nacisku podczas siedzenia. Ponadto, oparcie powinno mieć możliwość poruszania się wraz z lędźwiami, aby zapewnić optymalne wsparcie. Zminimalizuje to obciążenie dolnej części pleców i pozwoli cieszyć się najwygodniejszą pozycją siedzącą.

Podobne tematy

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *