Jak wybrać krzesło biurowe

Jak wybrać krzesło biurowe

Przy zakupie krzesła biurowego jest kilka rzeczy do rozważenia. Tkanina czy skóra? Regulowane podparcie lędźwiowe? Podnóżek? Co z możliwością regulacji? To tylko niektóre z pytań, które powinieneś sobie zadać. Pamiętaj również, aby rozważyć swoje osobiste potrzeby i preferencje. W końcu Twoje krzesło biurowe to nie tylko kolejny mebel, ale przedłużenie Ciebie! Jak więc wybrać najlepsze dla siebie krzesło biurowe?

Tkanina czy skóra

Istnieje kilka różnic między fotelami biurowymi ze skóry i tkaniny. Podstawową z nich jest trwałość. Krzesła skórzane mogą być nieco droższe niż krzesła z tkaniny, ale będą wyglądać bardziej stylowo i klasycznie niż ich odpowiedniki z tkaniny. Ponadto, skórzane krzesła mogą być niechlujne, a rozlane płyny mogą łatwo zabrudzić tkaninę. Krzesła siatkowe są mniej podatne na plamy, ale nadal są delikatne. Tkaninowe krzesła biurowe mają wiele zalet i wad, a każdą z nich należy dokładnie rozważyć.

Krzesła biurowe pokryte winylem lub plastikiem szybko pękają i zużywają się, co prowadzi do dyskomfortu. Siatka pokrywająca ergonomiczne krzesła biurowe rozciągnie się z czasem i również stanie się niewygodna. Z drugiej strony, skórzane krzesła biurowe są bardziej wytrzymałe i mogą służyć przez lata. Skóra może być traktowana olejami, aby przedłużyć jej żywotność. W ten sposób może być używana przez wiele lat. Ten materiał będzie trwał dłużej, dlatego często jest lepszym wyborem dla Twojego biura.

Zobacz także:  Jak wyczyścić fotel do gier

Regulowane podparcie lędźwi

Krzesło biurowe z regulowanym podparciem lędźwiowym pomoże utrzymać naturalną krzywiznę pleców i zapobiegnie nienaturalnej postawie. Większość osób skorzysta z podparcia lędźwiowego o głębokości od 0,6 do 2 cali. Wyższe oparcia są zalecane dla osób o wyższym wskaźniku masy ciała (BMI).

Jeśli Twój fotel biurowy nie ma podparcia lędźwiowego, możesz nadal mieć pewną elastyczność swojej postawy. Zastosowanie innych metod podparcia lędźwi może złagodzić część odczuwanego przez Ciebie dyskomfortu. Należy jednak pamiętać, że nic nie zastąpi fotela biurowego z podparciem lędźwi. Poniżej przedstawiamy kilka dodatkowych kroków, które możesz podjąć w celu wsparcia swoich pleców. Mogą one pomóc w złagodzeniu niektórych dolegliwości związanych z pochylaniem się.

Podparcie lędźwi: Wiele osób nie zdaje sobie sprawy, że ich krzesło biurowe może nie mieć wystarczającego wsparcia dla pleców. Jeśli jesteś wysoki, może to powodować problemy z ułożeniem. Dobrym rozwiązaniem jest użycie poduszki na plecy lub zrolowanego ręcznika, aby zapewnić dodatkowe wsparcie. Kiedy masz już odpowiednie wsparcie, powinieneś czuć się komfortowo nawet przez 30 minut. Pamiętaj, aby co jakiś czas wstać i przejść się.

Zobacz także:  Jaki fotel pasuje do narożnika?

Regulowana wysokość

Wybór odpowiedniej wysokości fotela biurowego jest kluczowy dla zapewnienia maksymalnego komfortu i funkcjonalności. Powinieneś wyczuć wysokość fotela w stosunku do swoich kolan. Gdy jest ona odpowiednia, siedząc, będziesz miał kąt 90 stopni. Krzesła biurowe o regulowanej wysokości są idealnym rozwiązaniem tego problemu. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, jak wybrać właściwe. Poniżej znajduje się kilka wskazówek, które pomogą Ci wybrać odpowiednią wysokość krzesła.

Po pierwsze, szukaj krzesła, które oferuje podparcie lędźwi. Niektóre mają szelki podtrzymujące plecy, inne nie. Podparcie lędźwi jest ważne, ponieważ zmniejsza obciążenie szyi i pleców. Krzesło z regulowanym podparciem lędźwiowym pozwoli Ci dostosować je do Twoich potrzeb i zapewni indywidualne dopasowanie do Twojego ciała. Docenisz elastyczność, jaką daje regulowane krzesło. Na koniec nie zapomnij o regulowanych podłokietnikach, które można ustawić poprzez odchylenie ich w górę lub w dół.

Regulowany podnóżek

Regulowane podnóżki są bardzo pomocne dla komfortu. Mają zakrzywioną powierzchnię i regulowaną wysokość, dzięki czemu możesz położyć na nim stopy i wygodnie siedzieć lub stać. Ponadto pozwalają na utrzymanie dobrej postawy, co pomoże Ci uniknąć napięcia mięśni. Będziesz mógł cieszyć się wygodną pozycją siedzącą przez cały dzień. Dlatego wybierając fotel biurowy, rozważ zakup takiego z regulowanymi podnóżkami.

Zobacz także:  Jak wyczyścić fotel siatkowy

Siedzisko Twojego krzesła powinno być regulowane tak, aby Twoje kolana były na poziomie lub tuż poniżej. W ten sposób możesz utrzymać prawidłową pozycję kolan i stóp. Powinno być również na tyle regulowane, abyś mógł je łatwo ustawić z pozycji siedzącej. Przez większość czasu nie powinieneś potrzebować podnóżka. Jeśli jednak masz podnóżek, upewnij się, że mechanizm do jego regulacji znajduje się blisko Twoich stóp. Jeśli masz kilka krzeseł o różnych wysokościach, możesz rozważyć zakup regulowanego podnóżka.

Podobne tematy

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *