Jak wyczyścić krzesło biurowe

Jak wyczyścić krzesło biurowe

Na krzesłach biurowych łatwo o brud i zanieczyszczenia, ale dokładne czyszczenie jest niezbędne, aby zachować ich nowy wygląd. Poniższe kroki pomogą Ci zachować kolor, tkaninę, plastik i siatkę tapicerki Twojego krzesła. Zacznij od odkurzenia krzesła na niskim ustawieniu ssania. Przesuń przystawkę odkurzacza po siedzisku, oparciu i podłokietnikach krzesła, aby pozbyć się zalegającego kurzu. Do czyszczenia siedziska należy zakupić środek czyszczący oznaczony symbolem W lub S.

Czyszczenie skóry

Jeśli Twoje skórzane krzesło biurowe wygląda na matowe i brudne, możesz łatwo usunąć zabrudzenia, przecierając je wilgotną ściereczką z mikrofibry. Możesz użyć komercyjnego środka do czyszczenia skóry lub zrobić własny roztwór czyszczący. Połącz roztwór ciepłej wody, mydła kastylijskiego lub płynu do naczyń i białego octu, a następnie nałóż mieszaninę na skórę. Pozostawić ściereczkę na co najmniej 30 minut, a następnie wytrzeć jej nadmiar. Można również nałożyć na skórę odżywkę lub protektor i pozostawić do wyschnięcia przed użyciem.

Chociaż istnieje wiele metod czyszczenia, najlepszym sposobem na uniknięcie uszkodzenia tapicerki jest unikanie materiałów ściernych. Do czyszczenia krzeseł biurowych zaleca się stosowanie mydła i wody. Następnie można przetrzeć je wilgotną szmatką, aby usunąć nadmiar brudu i kurzu. Utrzymanie tapicerki w czystości pomoże opóźnić początek zużycia. Czyszczenie skórzanych krzeseł biurowych nie jest trudne, jeśli zastosujesz się do tych sześciu wskazówek. Regularnie czyść swoje skórzane krzesło miękką szmatką.

Zobacz także:  Jaka mata na fotel jest dobra na twarde podłogi?

Czyszczenie tkaniny

Jeśli znudził Ci się wygląd Twojego krzesła biurowego, powinieneś zacząć od czyszczenia jego tkaniny. Do usunięcia plam i zabrudzeń możesz użyć środków czyszczących na bazie wody lub bez rozpuszczalników. Po przetarciu fotela wodą z mydłem, użyj suchej szmatki, aby usunąć nadmiar wilgoci. Po całkowitym wyschnięciu umieść go w dobrze wentylowanym miejscu, aby uniknąć ryzyka rozwoju pleśni. Aby zapewnić długowieczność fotela, pierz go co kilka miesięcy.

Jeśli rozlałeś kawę lub napoje gazowane na tkaninę krzesła biurowego, najlepszym sposobem na wyczyszczenie go jest czyszczenie parą. Czyszczenie parą usunie również nieprzyjemne zapachy. Możesz również użyć uniwersalnego środka czyszczącego do czyszczenia oparcia, boków i nóg krzesła, aby wyczyścić te części. Gdy tkanina jest już całkowicie sucha, odkurz ją, aby usunąć wszelkie pozostałe zabrudzenia. Następnie możesz ją wysuszyć, wietrząc ją.

Czyszczenie plastiku

Ogólnie rzecz biorąc, czyszczenie plastikowego krzesła biurowego nie wymaga dużego nakładu pracy. Proces czyszczenia może zająć piętnaście minut lub nawet godzinę, w zależności od plam i zabrudzeń. Najlepszym narzędziem do tego zadania jest odkurzacz. Podłącz przystawkę próżniową do niskiego ssania i zamieść krzesło nad oparciem, podłokietnikami i siedziskiem. Następnie wytrzyj krzesło za pomocą szmatki lub gąbki. W razie potrzeby powtórzyć czynność.

Kolejnym krokiem w czyszczeniu plastikowego krzesła biurowego jest użycie czystej, miękkiej ściereczki. Preferowane są ściereczki z mikrofibry, ale wystarczą również miękkie ściereczki bawełniane. Można również użyć mydła do naczyń. Oprócz mydła, należy użyć ciepłej wody. Upewnij się, że używasz łagodnego mydła do mycia części plastikowych i metalowych. Przed użyciem dobrze wypłucz szmatę wodą. Nie zapomnij o całkowitym wysuszeniu krzesła. Jeśli masz krzesło z siatki, powinieneś użyć szmatki lekko zwilżonej wodą.

Zobacz także:  Jak uszyć pokrowiec na fotel skrzydłowy

Czyszczenie siatki

Jeśli posiadasz krzesło biurowe z siatki, czyszczenie go może być łatwym procesem, ale pierwszym krokiem jest jego zamoczenie. W zależności od typu, będziesz miał siedzenie i oparcie z tkaniny, albo winylowe lub skórzane ręce i nogi. Jeśli twoje krzesło z siatki jest wykonane z tkaniny, możesz użyć środka do czyszczenia tkanin, aby je wyczyścić. Świetną opcją jest również środek do polerowania metalu i drewna. Możesz także użyć łagodnego mydła do wyczyszczenia ramy i nóg krzesła.

Jeśli masz krzesło biurowe z siatki, będziesz chciał je regularnie czyścić. Materiał siatki umożliwia przepływ powietrza przez siedzisko i oparcie, zapewniając najwyższy komfort i chłód. Jednak podobnie jak w przypadku każdego innego rodzaju krzesła, meble te z czasem gromadzą kurz i brud. Właściwe czyszczenie jest niezbędne, aby zachować ich wspaniały wygląd i prawidłowe funkcjonowanie. Oto jak czyścić siatkowe krzesła biurowe. Kiedy skończysz, będziesz zaskoczony tym, o ile łatwiejsze może być czyszczenie.

Czyszczenie winylu

Aby wyczyścić winylowe krzesło biurowe, możesz użyć odkurzacza, sprężonego powietrza lub łagodnego mydła, takiego jak mleko. Możesz również przetrzeć krzesło niestrzępiącą się szmatką, aby usunąć plamy. Ale jeśli nie masz żadnego z tych narzędzi, istnieją inne sposoby czyszczenia krzesła. Szczególnie jeśli masz krzesło z winylu lub sztucznej skóry, będziesz musiał zachować szczególną ostrożność z nimi. W przypadku plam, użyj środka czyszczącego na bazie wody. Jeśli plamy są zbyt trudne do usunięcia, możesz również zastosować do nich roztwór wybielacza.

Zobacz także:  Jak zrobić drewniane krzesło ogrodowe z odzyskanych palet

Tapicerka tkaninowa może być czyszczona za pomocą środków czyszczących na bazie wody lub rozpuszczalników. Używając miękkiej szmatki, wyszoruj powierzchnię łagodnym roztworem mydła i wody. Nie należy szorować ani trzeć tapicerki, ponieważ może to spowodować jej zarysowanie. Po wyczyszczeniu krzesła należy je dokładnie wypłukać czystą szmatką. Jeśli krzesło jest wykonane ze skóry, użyj do niego środka czyszczącego nie zawierającego rozpuszczalników. Upewnij się, że po umyciu go detergentem na bazie wody dokładnie go spłuczesz.

Podobne tematy

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *