Jak wybrać półkę prysznicową do płytek

Jak wybrać półkę prysznicową do płytek

Zanim zaczniesz zakupy półki prysznicowej do płytek, ważne jest, aby zdecydować, jaki rodzaj niszy chcesz zastosować. Wstępnie uformowana nisza to ograniczona opcja, która nie oferuje zbyt wielu możliwości dostosowania. Niestandardowe wbudowane nisze są bardziej elastyczne i pozwalają wybrać projekt płytki, który najlepiej pasuje do wystroju łazienki. Można również wybrać płytki Glass lub Pebble, które dobrze komponują się ze ścianami.

Nisze do zabudowy na zamówienie oferują więcej opcji

Jeśli chodzi o nisze do zabudowy na zamówienie, istnieje więcej opcji wyboru półki do prysznica z płytek. Nisza przeznaczona na wannę lub prysznic może być szorstka lub gładka, co daje wiele możliwości aranżacyjnych dla półki pod prysznic z płytek. Wykończenie typu bullnose zapewnia gładkie przejście na obwodzie niszy, natomiast płytka typu radius bullnose ma zaokrągloną krawędź, która rozciąga się tworząc łuk o kącie 90 stopni.

Jeśli chcesz dodać płytki pod prysznicem, wybierz styl, który pasuje do reszty łazienki. Najczęściej wybierane są płytki z kamienia naturalnego, ponieważ doskonale komponują się z każdym prysznicem wyłożonym płytkami, niezależnie od koloru i wzoru. Inną opcją jest podwojenie dwóch kawałków płytek ceramicznych lub porcelanowych. W rezultacie otrzymujemy dwustronną płytkę, która wygląda jak dwie płytki. Jeśli planujesz układać nisze w stosy, zmaksymalizują one pionową przestrzeń do przechowywania.

Jeśli nie jesteś pewien, w jakim stylu chcesz mieć niszę, wypróbuj kontrastujący kolor, aby nisza się wyróżniała. Na przykład białe płytki ceramiczne w kontraście z czarnymi i białymi sześciokątnymi płytkami podłogowymi tworzą elegancki wygląd. Alternatywnie, różowa nisza z czarnymi i białymi płytkami otacza niszę i wygląda świetnie z różową ścianą z płytek subway. Docenisz również to, jak wygląda nisza obramowana białą marmurową płytką akcentową.

Zobacz także:  Jak zrobić półkę LED

Jednak wstępnie uformowane nisze mają ograniczone możliwości rozmiarowe. Wstępnie uformowane nisze są zazwyczaj głębokie i muszą mieścić się między standardowymi kołkami ściennymi. Nawet duże, wstępnie uformowane nisze nie są koniecznie wygodnymi opcjami przechowywania. Będziesz potrzebował wystarczająco dużo miejsca, aby pomieścić półki i butelki pod prysznicem z płytek. Im więcej miejsca w niszy będziesz potrzebował, tym droższy będzie projekt. Ale po zainstalowaniu nowe półki prysznicowe na płytki na pewno Ci się spodobają.

Wbudowana na zamówienie nisza jest alternatywą dla niszy pod prysznicem. Te wpuszczane półki mogą być zaprojektowane tak, aby pomieścić więcej przedmiotów niż standardowa półka. Regał wpuszczany może być zainstalowany w ścianie prysznica, a półki mogą być wykończone płytkami podczas instalacji. Półki te pozwalają dodać więcej miejsca do przechowywania pod prysznicem przy zachowaniu tego samego wyglądu. Niestandardowa wbudowana nisza pozwala na stworzenie dokładnego wyglądu, który będzie pasował do reszty pomieszczenia.

Płytka żwirowa łączy się z płytkami ściennymi

Podczas instalacji płytki żwirowej należy pamiętać, że ten rodzaj materiału występuje w wielu różnych odcieniach. Ta różnorodność stanowi część uroku kamyczków i sprawia, że dobrze komponują się one z większością płytek ściennych. Będziesz musiał usunąć kawałki krawędzi i ponownie przyłożyć je do ściany po zamontowaniu reszty arkusza. W rezultacie uzyskasz piękny i naturalny wygląd. Jeśli obawiasz się o wygląd kamyczków, możesz kupić płytkę o bardziej spójnym kolorze i wzorze.

Jeśli planujesz zainstalować płytki z otoczakami na swoich ścianach, musisz najpierw wziąć pod uwagę, że ten rodzaj kamienia jest porowaty. Dlatego łatwo ulega przebarwieniom pod wpływem wilgoci. Płytki kamyczkowe są świetne do łazienek, ponieważ nadają się zarówno do instalacji wewnętrznych, jak i zewnętrznych. W rzeczywistości płytki kamyczkowe mogą być stosowane wszędzie, od kuchni i łazienek do wejść i pokładów. Możesz nawet użyć płytek żwirowych w dużych projektach komercyjnych, takich jak lotniska i wieżowce. Ponieważ kamienie żwirowe występują w różnych kolorach, fakturach, kształtach, rozmiarach i wzorach, trudno będzie wybrać tylko jeden rodzaj.

Zobacz także:  Jak zrobić niewidoczną półkę na książki

Płytki kamienne są idealne na podłogi ze względu na ich delikatniejszy dotyk i wspaniały wygląd. Westside Tile and Stone, Inc. oferuje pełną linię kamienistych płytek kamyczkowych opcji dekoracyjnych, aby spełnić Twoje potrzeby. Obejmuje on nadmorskie kamyczki, mozaikowe kamyczki, płytki ułożone w stos, porcelanę i okładziny z przetworzonego drewna tekowego. Jest to również łatwe do czyszczenia i może trwać przez lata z właściwą opieką. Jeśli nie zadbasz o płytkę z kamieniem otoczakowym, może ona spowodować przebarwienia i uszkodzenia otaczających ją płytek ściennych.

Płytki kamyczkowe są wykonane z tego samego materiału co płytki ceramiczne, porcelanowe lub szklane. Płytki kamyczkowe instaluje się, stosując standardowe procedury montażu płytek. Po ułożeniu należy dokładnie przestrzegać instrukcji producenta, aby zapobiec gromadzeniu się na płytkach piany z mydła. Można również uniknąć stosowania twardej wody lub piana mydlana na płytki kamyczkowe. Wreszcie fuga tworzy kanały między kamieniami, dzięki czemu woda może prawidłowo spływać i nie zalega na płytkach.

Płytki szklane

Jeśli chcesz zainstalować półkę pod prysznicem, ale nie jesteś pewien, jak się za to zabrać, powinieneś rozważyć opcje dostępne dla szklanych lub kafelkowych ścian. Możesz wybierać spośród wielu wzorów i kolorów. Jeśli nie jesteś w stanie zainstalować półki pod prysznicem w swoim obecnym prysznicu, możesz zdecydować się na zainstalowanie półki narożnej zamiast. Półki narożne mogą służyć do przechowywania przyborów toaletowych i innych drobiazgów, utrzymując jednocześnie ten obszar w suchości i czystości.

Wybór narożnej półki na szklane płytki to świetny sposób na dodanie unikalnego akcentu pod prysznicem. Jeśli wybierzesz taką z wypustkami po obu stronach, będziesz musiał naciąć dolną płytkę na linii fug obu ścian. Następnie włóż wypustki do wnęki pomiędzy dwoma płytkami. Jeśli wybierasz narożną półkę prysznicową z płytek szklanych, upewnij się, że wybrałeś taką, która ma solidną podstawę.

Zobacz także:  Do czego pasuje rustykalna półka wisząca?

Jeśli chcesz zainstalować półkę narożną, masz dwie możliwości: taką, która jest montowana za pomocą śrub do ściany lub płyty nośnej prysznica. Półka przykręcana wymaga przewiercenia się przez płytkę i membranę hydroizolacyjną. Nie chcesz przewiercić się przez półkę prysznicową z płytek szklanych, ponieważ może to potencjalnie spowodować uszkodzenie wody. Jeśli nie chcesz wydawać dodatkowych pieniędzy na niestandardowy prysznic, możesz kupić gotową półkę prysznicową z płytek szklanych, która nie jest zbyt droga i może pasować do reszty płytek w Twojej łazience.

Inną opcją jest zbudowanie niszy na zamówienie. W przeciwieństwie do nisz niestandardowych, wstępnie uformowana nisza jest znacznie łatwiejsza do zainstalowania. Wstępnie uformowana nisza jest dostarczana w szczelnym, wodoodpornym pudełku. Oznacza to, że nie trzeba się martwić o hydroizolację niszy. Dodatkowo, powierzchnia jest już pokryta materiałem, który umożliwia przyleganie zaprawy do płytek. Możesz kupić wkładkę Redi Niche w Home Depot i wybrać płytkę o splocie koszykowym, aby wykończyć wygląd.

Podobne tematy

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *