Jak wyczyścić kanapę w salonie

Jak wyczyścić kanapę w salonie

Wydobycie plamy z kanapy w salonie może być trudne. Jeśli jest to kanapa z tkaniny, użyj słabego roztworu detergentu do prania i zwykłej wody. Stosuje rozwiązanie plama i plama ono z czystym płótnem. Po plamie, używa wodę płukać je. Unikaj używania suszarek do włosów, ponieważ mogą one ustawić plamę. Ważna jest jednak cierpliwość.

Czyszczenie kanapy w salonie

Niezależnie od tego, czy masz skórzaną kanapę czy skórzaną kanapę segmentową, są pewne kroki, które powinieneś podjąć przed czyszczeniem mebli w salonie. Po pierwsze, musisz dokładnie wytrzeć kanapę, aby usunąć lekką glebę i włosy zwierząt domowych. W przypadku osadzonych plam lub zapachów wymagane jest głębokie czyszczenie. Możesz użyć odkurzacza, aby to osiągnąć. Należy również unikać nadmiernego zwilżania tkaniny tapicerskiej poprzez czyszczenie jej mokrą szmatką.

Inną skuteczną metodą czyszczenia kanapy jest posypanie jej sodą oczyszczoną. Soda oczyszczona pochłonie plamy i zapachy, co czyni ją doskonałym rozwiązaniem do usuwania plam i zapachów. Aby zrobić rozwiązanie, wymieszać równe części wody i sody oczyszczonej, i niech siedzi przez 15 do 20 minut. Następnie odkurz go za pomocą przystawki do szczotek. Zawsze pamiętaj, aby najpierw przetestować roztwory czyszczące na małej powierzchni.

Oprócz odkurzania należy używać ściereczki o trwałym kolorze, aby zapobiec powstawaniu śladów po wodzie. Zapobiegnie to osadzaniu się plam w miarę wysychania tkaniny. Doradca ds. stylu w firmie Sofology, Rebecca Snowden, sugeruje regularne odkurzanie sofy w celu usunięcia kurzu i okruchów. Zaleca również cotygodniowe czyszczenie kanapy. To również pomoże zapobiec osadzaniu się kurzu głęboko w tkaninie. Najlepszym sposobem na utrzymanie stanu swojej kanapy jest wykonanie poniższych kroków.

Regularne odkurzanie usunie kurz i zanieczyszczenia. Ważne jest również czyszczenie punktowe. Większość plam można usunąć za pomocą łagodnego roztworu wody z mydłem. Profesjonalne czyszczenie kanapy przedłuży jej żywotność i ułatwi czyszczenie. Profesjonalne firmy sprzątające powinny również przeprowadzić głębokie czyszczenie kanapy. Poświęcą też czas na jej dokładne odkurzenie. Nie zwlekaj więc dłużej – zacznij czyszczenie już dziś!

Niezależnie od tego, czy posiadasz skórzaną kanapę, cotygodniowe czyszczenie pozwoli zachować jej piękny wygląd. Różne materiały wymagają różnych metod czyszczenia, a niewłaściwa metoda może uszkodzić Twoją sofę. Postępuj zgodnie z poniższymi wskazówkami ekspertów, aby uzyskać nieskazitelną sofę. Jeśli nie jesteś pewien, możesz wypróbować całkowicie naturalne rozwiązanie do czyszczenia. Ale pamiętaj, aby najpierw przetestować rozwiązanie czyszczące na małym kawałku. W przypadku, gdy nie zadziała, możesz zdecydować się na rozwiązanie kupione w sklepie.

Zobacz także:  Jak zrobić kanapę z palet

Regularne odkurzanie kanapy zapobiegnie gromadzeniu się brudu i alergenów. Nie jest to trudne do wykonania raz w tygodniu. Głębsze czyszczenie zalecane jest co najmniej raz w sezonie. Możesz również użyć środka czyszczącego na bazie wody, który nadaje się do użycia na kanapie lub sofie. Jeśli masz dzieci lub zwierzęta domowe, regularne odkurzanie pomoże zapobiec plamom na tych meblach. Najlepiej odkurzać kanapę co tydzień, jeśli to możliwe.

Czyszczenie kanapy sodą oczyszczoną

Jednym z najlepszych sposobów na czyszczenie kanapy jest posypanie jej sodą oczyszczoną, która szybko wchłonie zapach i rozluźni plamy. Innym sposobem na wyczyszczenie kanapy jest wymieszanie równych części sody oczyszczonej z wodą i nałożenie jej na poplamione miejsce. Pozwól sodzie oczyszczonej siedzieć przez około 15 do 20 minut, a następnie odkurz ją za pomocą szczotki. Jak z każdym rozwiązaniem czyszczącym, powinieneś przetestować go najpierw na małym obszarze, zanim użyjesz go na dużym kawałku mebla.

W przeciwieństwie do komercyjnych środków czyszczących, soda oczyszczona jest nieszkodliwa dla kanap i nie będzie wybielać ani wypłukiwać żadnych kolorowych barwników. Może jednak złapać brud w teksturowanych obszarach kanapy, pozostawiając ją wyglądającą blado lub zakrywając kolory. Tak, czyszczenie kanapy sodą oczyszczoną może obejmować kilka przejść, aby uzyskać najlepsze wyniki. Pamiętaj, by dokładnie sprawdzić instrukcję obsługi przed przystąpieniem do tej metody czyszczenia DIY.

Zanim zaczniesz czyścić swoją kanapę w salonie, sprawdź etykietę. Jeżeli ono znakuje z “S” lub “X”, ty musisz być ostrożny i unikać używać wodę lub jakaś inny cleaning produkt na nim. Nawet jeśli nie ma etykiety, powinieneś spróbować poszukać w Internecie lub skontaktować się z producentem, aby uzyskać więcej informacji. Instrukcje dotyczące czyszczenia kanapy różnią się w zależności od materiału i rodzaju poduszek lub pokrowca.

Zobacz także:  Jaką kanapę wybrać do małego pokoju młodzieżowego

Jeśli nie masz szmatki do czyszczenia kanapy, zawsze możesz wytrzepać ją na zewnątrz przed czyszczeniem. To usunie z powierzchni kurz, okruchy i sierść zwierząt domowych i przygotuje ją do głębokiego czyszczenia. Następnie można spróbować usunąć plamy z kanapy, co jest trudne, jeśli miałeś kieliszek czerwonego wina z przyjaciółmi. Być może będziesz musiał zastosować odplamiacz do swojej kanapy po wytrząśnięciu jej na zewnątrz.

Jeśli wolisz użyć sody oczyszczonej, możesz posypać nią kanapę. Po odczekaniu kilku minut można po prostu odkurzyć nadmiar sody oczyszczonej za pomocą odkurzacza ręcznego lub przystawki do węża w dużym odkurzaczu. Następnie można wytrzeć pozostałą sodę oczyszczoną ściereczką, dodając wody w razie potrzeby. To powinno załatwić sprawę czyszczenia kanapy w salonie.

Mieszanka białego octu i ciepłej wody może być użyta do czyszczenia kanapy z tkaniny. Jedna łyżka stołowa białego octu zmieszana z połową filiżanki wody i 1 filiżanką sody oczyszczonej skutecznie wyczyści i usunie brud z tapicerki. Jeśli plama znajduje się na materiale syntetycznym, możesz wymieszać ją z oliwą z oliwek i octem. Tylko pamiętaj, aby pozwolić mu wyschnąć przed ponownym umieszczeniem go na kanapie. Ten roztwór czyszczący może być świetnym uniwersalnym środkiem czyszczącym dla Twojej kanapy.

Czyszczenie kanapy za pomocą sitka

Jeśli nie jesteś pewien, jak czyścić kanapę, najlepiej najpierw wiedzieć, czego unikać. Po pierwsze, powinieneś używać tylko niewielkiej ilości roztworu czyszczącego. Użycie zbyt dużej ilości roztworu czyszczącego spowoduje, że kanapa będzie schła wiecznie, a pozostałości mogą nawet spowodować pleśń. Ponadto, kanapa będzie pachniała przez jakiś czas po jej wyczyszczeniu. Aby uniknąć tego problemu, należy użyć sitka z siatką.

Aby zwiększyć skuteczność procesu czyszczenia, można posypać całą powierzchnię kanapy sodą oczyszczoną. Soda oczyszczona działa jak środek zmiękczający i usunie plamy i zapachy. Możesz również zmieszać równe części sody oczyszczonej z wodą i odkurzyć ją. Zawsze upewnij się, że przetestujesz każde rozwiązanie czyszczące na małej łatce przed zastosowaniem go do całej kanapy. Czyszczenie małego obszaru może być trudne, jeśli używasz roztworu czyszczącego, więc najlepiej najpierw przetestować go na małym obszarze.

Zobacz także:  Jak zrobić kanapę z siedzeń samochodowych

Następnie wyczyść niepozorne miejsce na kanapie. Być może znajdziesz tam niewidoczną plamę brudu. Może to być tylna część poduszek. Staraj się nie zamoczyć tego obszaru, jeśli jest on pokryty poduszkami. Podczas czyszczenia kanapy w salonie, możesz również wyczyścić pod poduszkami. Następnie użyj sitka z siatką, aby usunąć wszelkie pozostałości, które mogą pozostać.

Innym skutecznym sposobem na wyczyszczenie kanapy w salonie jest wyczyszczenie jej powierzchni za pomocą butelki z alkoholem w sprayu. Jest on bardzo skuteczny w zabijaniu zarazków i patogenów, więc pamiętaj, aby nie zamoczyć go za bardzo! Po zabiegu możesz użyć ściereczki z mikrofibry, aby delikatnie przetrzeć obszar z roztworem. Jeśli plama jest nadal widoczna, można również użyć suszarki do włosów, aby wysuszyć obszar.

Inną opcją jest użycie butelki ze spryskiwaczem wypełnionej ciepłą wodą i kilkoma kroplami płynu do naczyń lub łyżką stołową octu. Aby uzyskać najskuteczniejsze rezultaty, użyj roztworu czyszczącego zalecanego przez producenta. Alternatywnie, można użyć enzymatycznego środka czyszczącego. Upewnij się, że postępujesz zgodnie ze wskazówkami na butelce podczas stosowania roztworu czyszczącego. Należy postępować zgodnie z instrukcjami producenta dotyczącymi pielęgnacji, aby mieć pewność, że roztwór czyszczący jest skuteczny i nie uszkodzi kanapy.

Po zakończeniu czyszczenia kanapy w salonie, możesz przejść do poduszek. Jeśli poduszki łatwo schodzą, możesz je po prostu wyprać w pralce lub spryskać niewielką ilością octu. Jeśli Twoja kanapa jest pokryta poduszkami, możesz nawet odkurzyć ją, aby usunąć wszelkie pozostałe zanieczyszczenia. Następnie, po prostu upewnij się, że umieściłeś poduszki w otwartym obszarze do wyschnięcia. I nie zapomnij o poduszkach.

Podobne tematy

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *