Jak zmieścić stół w małej kuchni

Jak zmieścić stół w małej kuchni

Jeśli w Twojej kuchni jest mało miejsca, możesz rozważyć okrągły stół na cokole lub stół z opuszczanym blatem. Możesz również kupić stół IKEA z kabiną lub okrągłym blatem. Dodanie wyspy może również zwiększyć przestrzeń przy stole. Poniżej przedstawiamy kilka pomysłów na małe stoły kuchenne. Czytaj dalej, aby znaleźć najlepszą opcję dla swojej kuchni. I pamiętaj, że zawsze możesz dodać do stołu leniwego suzana.

Stoły z liśćmi opadającymi

Jeśli Twoja kuchnia jest mała, stół z liśćmi opadającymi jest idealnym rozwiązaniem – Ten fragment pochodzi od specjalistów serwisu https://salondermica.pl. Stoły te można złożyć, aby uzyskać dodatkową przestrzeń na blacie i blat do jedzenia, odrabiania lekcji lub pracy. Stoły te są dostępne w różnych rozmiarach, kształtach i wykończeniach, więc na pewno znajdzie się taki, który będzie idealny dla Twojej przestrzeni. Aby zaoszczędzić jeszcze więcej miejsca, możesz wybrać montowany do ściany stół z opuszczanymi liśćmi. Jest on nie tylko funkcjonalny, ale również nie pozostawia miejsca na podłodze.

Wybór stołu to osobista preferencja, ale stół z opuszczanymi liśćmi ma wiele zalet. Może wygodnie pomieścić dwie osoby, a nawet cztery. Ponadto stoły te są niedrogie, ważą mniej niż 100 funtów. Oprócz tego są łatwe w utrzymaniu i nie wymagają specjalnego czyszczenia. Co więcej, stoły te są wykonane z trwałych materiałów, które będą służyć przez wiele lat.

Oprócz tego, że są niedrogie, stoły z liśćmi opadającymi do małych kuchni powinny być wykonane z litego drewna. Stół z litego drewna będzie służył przez długi czas i jest trwały, ale można zdecydować się na tańszą opcję wykonaną z akacji, mango lub drewna tekowego. Przy wyborze stołu należy pamiętać, że materiał powinien pasować do ogólnego tematu i projektu kuchni. Jeśli kupujesz stół do jadalni, powinieneś wybrać taki, który ma prosty styl i design.

Stół z liśćmi opadającymi pozwala zaoszczędzić cenne miejsce na podłodze i jest na tyle uniwersalny, że może służyć również jako powierzchnia robocza. Jeśli brakuje Ci miejsca, możesz rozważyć zamontowanie stołu z opuszczanymi skrzydłami na ścianie. Oszczędza on miejsce na podłodze i pozostawia miejsce na wózek kuchenny lub dodatkowe miejsce do przechowywania. Pamiętaj, aby zostawić wystarczająco dużo miejsca pod stołem dla krzeseł, aby wygodnie usiąść. Ponadto wybór stołu z rozkładanymi krzesłami sprawia, że stół jest elastyczny, więc można go wykorzystać do wielu różnych celów.

Zobacz także:  Jaki stół wybrać do grillowania?

Okrągłe stoły na cokole

Jeśli masz małą kuchnię, możesz rozważyć okrągły stół na cokole. Okrągłe stoły na piedestale są zazwyczaj niższe niż kwadratowe lub prostokątne i mają tę zaletę, że zapewniają większą stabilność. Stoły na piedestale mają również mniejszą powierzchnię i mogą pomieścić więcej osób jednocześnie. Możesz również użyć pojedynczego stołu na cokole do codziennych posiłków. Okrągłe stoły na cokole mogą być używane w małej kuchni przy zachowaniu odpowiednich proporcji między podstawą a blatem.

Okrągły stół na cokole z wykończeniem z odzyskanego drewna to świetny sposób na dodanie odrobiny farmerskiego uroku do kuchni o ograniczonej przestrzeni. Ten okrągły stół ma czarny trzon i sztuczny biały blat oraz mieści trzy lub cztery osoby. Ze względu na swoją konstrukcję cokołu, okrągłe stoły cokołowe oszczędzają miejsce. Możesz również rozważyć stół jadalny z połowy wieku z Oscara. Ten kawałek jest wykonany z drewna orzechowego ze stożkowymi nogami. Wzór słojów drewna na stole jest bardzo autentyczny i będzie się dobrze komponował z różnymi estetykami.

Kupując okrągłe stoły na cokole, upewnij się, że znajdziesz taki, który będzie pasował do kuchni. Większość tych stolików jest niewielka, ale występują w różnych stylach. Możesz też zdecydować się na zestaw z kilkoma mniejszymi. W przypadku małych kuchni, okrągły stół z postumentem może pomóc zapewnić dodatkowe miejsce do siedzenia dla rodziny. Jedną z najlepszych rzeczy w okrągłym stole na cokole jest to, że jest trwały. Najważniejsze jest to, że jest łatwy do czyszczenia i nie będziesz musiał się martwić o rozlane płyny lub plamy na blacie.

Możesz również użyć małego stolika o sylwetce klepsydry. Ten stolik jest wyposażony we wkładkę z liśćmi, dzięki czemu możesz zwiększyć jego rozmiar. Detal w kształcie litery A u góry wykonany jest z delikatnie zwężających się nóg. Stół ma 42 cale średnicy i 30 cali wysokości. Siedzą przy nim wygodnie cztery osoby i można go łatwo powiększyć, aby pomieścić sześć lub więcej osób, jeśli chcesz. Niewielki rozmiar sprawia, że jest idealny do minimalistycznej kuchni.

IKEA diner booth

Jeśli masz małą kuchnię, możesz się zastanawiać, jak zmieścić w niej IKEA diner booth. Na szczęście istnieje kilka sztuczek, które pozwolą zachować opływowy wygląd przestrzeni. Po pierwsze, musisz zastanowić się, ile osób planujesz pomieścić. Szerokość stołu wynosi około dwóch stóp na jedno miejsce siedzące. Dlatego należy planować na stole, który ma cztery stopy długości i dwie stopy szerokości dla każdego miejsca. Oczywiście, jeśli planujesz mieć więcej gości, musisz zaopatrzyć się w stół o długości co najmniej sześciu stóp, ale możesz również zdecydować się na stół, który można rozsunąć, aby pomieścić więcej gości.

Zobacz także:  Co to jest stół wysuwany z betonu?

Wybierając stół do kuchni, wybierz taki, który uzupełnia istniejący projekt i styl przestrzeni. Rozważ zakup takiego, który się składa, aby zapewnić dodatkowe miejsce do przechowywania. To również sprawi, że stół będzie wielofunkcyjny, dzięki czemu będzie uzasadniony dla małej przestrzeni. Kolor twojej ściany i podłogi powinien pasować do tych z kuchennego stołu, jak również. Co więcej, rozkładany stół jadalny nie będzie zajmował miejsca, gdy nie będzie używany.

Możesz również zdecydować się na stół typu drop-leaf z IKEA. Stół z opuszczanymi liśćmi może służyć jako wielofunkcyjna oszczędność miejsca, służyć jako miejsce do przechowywania i pomieścić krzesła, gdy nie jest używany. Utrzymując mniej formalne opcje siedzenia, możesz również zaoszczędzić więcej miejsca i zmieścić kabinę jadalną IKEA w małej kuchni. Ten rodzaj stołu można również umieścić w sąsiedztwie urządzeń w kuchni, gdzie może pełnić rolę blatu roboczego.

Dodawanie wyspy

Projektując kuchnię, należy wziąć pod uwagę, ile miejsca na podłodze jest dostępne i jak będzie ono wykorzystane. Rozważ rozmiar wyspy, którą chcesz zainstalować i eksperymentuj z różnymi stylami, aby znaleźć ten, który najlepiej pasuje. Dodanie wyspy do małej kuchni może otworzyć pokój i dodać przechowywanie i miejsce pracy, jednocześnie usuwając potrzebę poruszania się po przestrzeni. Niektóre modele są wyposażone w ruchome podstawy, które można schować pod ladą, gdy nie są używane. Następnie upewnij się, że wyspa nie będzie blokować żadnego wejścia lub wyjścia.

Główną korzyścią z dodania wyspy jest to, że można do niej wejść ze wszystkich stron, co maksymalizuje dostępną przestrzeń. Oprócz przestrzeni, wyspy mogą zapewnić dodatkowe miejsce do przechowywania dzięki półkom, szufladom lub haczykom. Projekt wyspy jest również wszechstronny i może być dostosowany do dodania przechowywania, a nawet siedzenia w razie potrzeby. Oprócz przechowywania, wyspa może również służyć jako powierzchnia robocza do przygotowania żywności. Może to być również miejsce dla gości, dzieci do odrabiania lekcji lub domowe biuro.

Podczas gdy dodanie wyspy do małej kuchni może zrobić wielką różnicę, niektóre projekty nie działają dobrze z istniejącym układem. Dodanie półwyspu do kuchni może mieć więcej sensu, jeśli nie jest on idealnie dopasowany do przestrzeni. Półwyspy oferują również przestrzeń do przygotowywania posiłków bez utrudniania ważnych ścieżek. Jeśli nie jesteś pewien co do projektu wyspy, możesz go przetestować, zlecając projektantowi pokazanie układu w Twojej kuchni.

Zobacz także:  Jakie podkładki bambusowe wybrać na stół

Oprawy oświetleniowe

Przy wyborze opraw oświetleniowych należy wziąć pod uwagę wielkość stołu. Niektóre blaty mogą pomieścić większe lub mniejsze oprawy. Na przykład, jeśli stół jest wąski, warto rozważyć zastosowanie dwóch opraw wpuszczanych, jednej nad głową, a drugiej na poziomie podłogi. W niektórych przypadkach może wystarczyć lampa wisząca. Alternatywnie, seria lamp wiszących może być bardziej odpowiednia dla małej przestrzeni. Mała lampa wisząca nad umywalką dodaje pomieszczeniu blasku i tekstury.

Należy wybrać oprawę oświetleniową o długości i szerokości co najmniej trzech czwartych długości stołu. W ten sposób światło będzie pasować do stołu, nie zajmując zbyt wiele miejsca. Kupując oprawę oświetleniową, spróbuj zmierzyć długość i szerokość pokoju, aby określić, jak duża powinna być. Następnie pomnóż te liczby przez dwa, aby określić liczbę potrzebnych opraw.

Wybierz kombinację świateł górnych i wpuszczanych, aby stworzyć przyjemną atmosferę. Jeśli masz niski sufit, postaraj się nie używać ciężkich, odstręczających opraw. Zamiast tego zastosuj subtelne oświetlenie wpuszczane z listwami wpuszczanymi. Półpłaskie lampy sufitowe również dodają dekoracyjnego zainteresowania do kuchni. Na koniec warto rozważyć lampę stołową, która ma dużą powierzchnię podstawy i pasuje do stołu w małej przestrzeni.

Instalując lampy wiszące nad stołem, należy zmierzyć jego długość i szerokość. Jeśli planujesz zainstalować kilka zawieszek nad stołem, upewnij się, że pomiędzy każdą z nich pozostawisz wystarczająco dużo miejsca. Wysokość zawieszek powinna wynosić około sześciu cali nad stołem, ale nie należy umieszczać zawieszek nad samym blatem stołu. W tym celu możesz również podzielić szerokość i długość stołu przez dwa.

Podobne tematy

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *