Jak składać serwetki na stole

Jak składać serwetki na stole

Jeśli chodzi o ustawienie pięknego stołu, jednym z najważniejszych aspektów dekoracji jest sposób, w jaki układa się serwetki. Niezależnie od tego, czy nakrywamy stół formalny, czy swobodny, istnieje kilka sposobów składania serwetek. Poniżej przedstawiamy kilka przykładów różnych sposobów, na jakie można ułożyć serwetki na stole. Dodatkowo, możesz dodać trochę blasku do projektu Twojego stołu, używając wstążek i innych elementów, aby dodać świąteczny klimat do stołu.

Damask

Aby prawidłowo złożyć serwetki Damask na talerzu, musisz najpierw wiedzieć, jak je złożyć. Ten styl obrusu jest bardziej elegancki niż inne rodzaje bielizny stołowej. Oto kilka wskazówek, które pomogą Ci nauczyć się je składać. Po pierwsze, połóż serwetkę płasko z otwartym końcem skierowanym do siebie. Następnie złóż prawą połowę serwetki nad lewą połową. Lewą stronę również należy złożyć pod prawą.

Wzór serwetki z lilią wygląda elegancko na stole. Jest to najtrudniejszy styl składania, ale można go z powodzeniem wykonać z praktyką. Po złożeniu upewnij się, że wyprasowałeś serwetkę i prasujesz ją po każdym kroku. Upewnij się, że długi bok umieścisz na dole stołu. Dzięki temu długość serwetki będzie równa. Możesz umieścić kolorowy kwiatek wewnątrz kieszonki.

Zacznij od krochmalenia serwetki. Klejenie pomoże jej utrzymać swój kształt. Powtórz proces składania dla kolejnej warstwy. Dzięki temu górny otwarty róg będzie wyglądał bardziej wyraziście. Powtórz ten proces dla wszystkich warstw. Powtórz ten krok dla górnej połowy serwetki. Na koniec powtórz proces, aż serwetka będzie idealnie złożona. Dzięki tej technice można uzyskać eleganckie i niepowtarzalne nakrycie stołu.

Zobacz także:  Jaki obrus wybrać na stół kuchenny

Następnie należy złożyć lewy i prawy róg do środka. Na środku złożonego kawałka umieszczamy mały kwiatek z jedwabiu, menu obiadowe lub karteczkę z imieniem do kieszonki. Złóż lewy i prawy róg na 1/3 długości do środka. Następnie można rozłożyć dolną połowę serwetki. Prawą ręką złożyć górną trzecią część serwetki.

Aby dowiedzieć się, jak składać serwetki damasceńskie na stole, skorzystaj z tych wskazówek:

Szablon

Użycie szablonu to łatwy sposób na nadanie serwetkom pięknego wyglądu. Proces polega na składaniu ich w kształt tulipana i umieszczaniu ich w szklanych naczyniach. Zacznij od zrobienia z serwetki kształtu trójkąta. Złóż górny koniec z dala od środka, a dolny koniec w kierunku środka. Następnie zrób zygzakowate zagięcia od prawej do lewej strony. Po złożeniu otwórz serwetkę, aby odsłonić kwiat w środku.

Następnie umieść szablon na serwetce. Pamiętaj, aby położyć szablon na serwetce na płasko. Jeśli serwetka jest wykonana z luźnego splotu, możesz przykryć ją ręcznikiem papierowym przed nałożeniem farby. Dzięki temu farba nie będzie prześwitywać przez serwetkę. Kiedy farba wyschnie, możesz usunąć szablon. Po zakończeniu malowania pozwól serwetkom dokładnie wyschnąć.

Możesz również użyć szablonu do wykonania własnych monogramów. Monogramy zazwyczaj pojawiają się na środku serwetki, ale można je umieścić w dowolnym miejscu na serwetce. Aby dodać osobisty akcent, można dodać do serwetki wstążkę lub inne elementy dekoracyjne. Upewnij się, że postępujesz zgodnie z instrukcjami na szablonie, aby uniknąć krwawienia. Gdy już stworzysz idealny monogram, możesz następnie złożyć serwetki i dodać ozdobną wstążkę lub kokardę do stołu.

Zobacz także:  Jak zmieścić stół w małej kuchni

Następnie umieść szablon lub wstążkę wokół dolnej części serwetki. Dzięki temu łatwo będzie Ci stworzyć piękne wzory i projekty. Wstążki mogą pasować do kolorystyki stołu lub kontrastować z nastrojem lub motywem przewodnim przyjęcia. Następnie złóż serwetkę w kształt trójkąta, zaczynając od prawego końca i składając lewą stronę w kierunku środka. Powtarzaj te czynności, aż stworzysz idealny wzór.

Po wykonaniu tych kroków, nadszedł czas na złożenie serwetek na stół. Zacznij od złożenia górnego rogu do środka. Następnie złóż prawy dolny róg do środka. Na koniec umieść lewy dolny kwadrat na prawym górnym kwadracie. Po złożeniu serwetki, możesz dodać kartkę z imieniem lub specjalnym cytatem. Pamiętaj, że nie ma znaczenia, na jaką okazję planujesz, ponieważ możesz dostosować projekt do każdej specjalnej okazji.

Szablonowanie

Podczas szablonowania obrusu pamiętaj, aby zacząć od dużego skrawka papieru. W ten sposób ochronisz swój stół przed prześwitywaniem farby. Następnie umieść szablon na serwetce i nałóż farbę do tkanin za pomocą dużej gąbki. Po wyschnięciu usuń szablon i pozwól farbie zastygnąć na 24 do 48 godzin przed zastosowaniem ciepła. Może to zająć do 2 godzin, więc pamiętaj, aby zaplanować to z wyprzedzeniem!

Zobacz także:  Co postawić na stole podczas przyjęcia

Aby rozpocząć, przygotuj obrus piorąc go i prasując. Usuniemy w ten sposób ewentualne zaszycia i stworzymy gładką powierzchnię do wykonania szablonu. Pamiętaj też, że niektóre tkaniny kurczą się po włożeniu do pralki, więc ten krok jest ważny przed rozpoczęciem szablonowania. Jeśli Twój szablon nie skurczy się wystarczająco, wypierz go jeszcze raz, zanim przystąpisz do szablonowania lub szycia. Gdy obrus jest już gotowy, umieść go na szablonie i delikatnie zaprasuj ciepłym żelazkiem.

Aby wykonać szablon na tkaninie, użyj farby akrylowej w proporcji 2:1 z medium tekstylnym. Zanurz pędzel do szablonów w palecie i nanieś na szmatkę lub ręcznik papierowy. Możesz zrobić wiele cienkich warstw na obrusie niż jedną grubą. Jeśli chcesz uzyskać bardziej szczegółowy wzór, użyj szablonu wycinanego laserowo lub farby do tkanin. Ta metoda będzie trwalsza i pozwoli uzyskać bardziej wyrazisty wzór.

Podobne tematy

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *