Jak ułożyć serwetki na stół

Jak ułożyć serwetki na stół

Jeśli chcesz odpowiednio ułożyć serwetki, oto kilka wskazówek. Najpierw rozłóż serwetkę na płasko. Złóż ją w duży trójkąt z dwoma warstwami. Otwarte końce ułóżcie naprzeciw siebie, tak aby spotkały się na środku. Następnie złóż prawy koniec trójkąta tak, aby punkt znalazł się na środku stołu. Następnie złóż lewą stronę tak, aby szwy znalazły się na dole trójkąta. W ten sposób otrzymasz trójkąt w kształcie rombu z dwoma szwami biegnącymi przez środek.

Jak złożyć serwetkę

Jeśli chcesz się nauczyć, jak złożyć serwetkę na stół, to musisz najpierw zrozumieć podstawowe kształty serwetek. Kwadrat lub prostokąt można złożyć na pół i zostawić tak jak jest, natomiast trójkąt można złożyć po przekątnej i położyć dłuższym bokiem obok talerza. Fantazyjny trójkąt może być złożony na pół i umieszczony na środku podkładki, a nawet ustawiony na wierzchu talerza.

Najpierw rozłóż na płasko swój kwadrat z serwetki. Teraz zagnij jeden róg na drugi. Następnie złóż dwa rogi do środka, tworząc dwa trójkąty – Te informacje są wynikiem pracy specjalistów portalu kukus.pl. Gdy skończysz, odwróć serwetkę i zrób kolejne zagięcie po drugiej stronie. Gdy rogi się spotkają, powinny utworzyć zagięcie. Kiedy skończysz, możesz umieścić sztućce w kieszeni. Możesz użyć krochmalu w sprayu, aby usztywnić serwetkę.

Zobacz także:  Jaki stół jest najlepszy z ławą jadalnianą?

Sposoby składania serwetki

Istnieje kilka różnych sposobów składania serwetki, każdy z nich ma swoje zalety i wady. Oto kilka wskazówek dotyczących składania serwetek:

Najłatwiejszym sposobem złożenia kwadratowej serwetki jest rozpoczęcie od złożenia dolnej połowy serwetki w kierunku góry. Następnie składamy górną połowę serwetki do tyłu, tworząc kieszonkę. W kieszeni można przechowywać menu, sztućce i świeże zioła. Klasycznym rozwiązaniem na specjalne okazje jest również zagięcie akordeonowe. Harmonijka tworzy wachlarz i wygląda elegancko.

Innym klasycznym sposobem składania serwetki jest styl jelly roll, który zaczyna się na zagięciu i kończy walcem. Złożoną serwetkę można następnie przełożyć przez obrączkę do serwetek i przewiązać wstążką. Jest to łatwy sposób na stworzenie eleganckiego ustawienia stołu. Aby uzyskać bardziej kreatywny wygląd, można również złożyć menu w kieszeń, w której można umieścić kartkę z nazwiskiem lub specjalny cytat.

Umieszczanie na talerzu

Istnieje kilka zasad, których należy przestrzegać, dotyczących umieszczania serwetek na talerzu. Jeśli podajesz duży obiad, powinieneś je złożyć i umieścić pod talerzem. W swobodnym otoczeniu można je położyć w dowolny sposób. Jeśli ustawienie jest nieformalne, możesz wybrać sposób składania i układania serwetek, o ile pasuje do reszty ustawień stołu. W formalnym otoczeniu serwetki są składane i umieszczane na ładowarkach, czyli dużych talerzach pod talerzami do serwowania potraw.

Zobacz także:  Jakie dekoracje są dobre na słodki stół?

Tradycyjnym sposobem umieszczania serwetki na talerzu jest położenie jej po lewej stronie talerza, najlepiej pod widelcem. Przy swobodnym nakryciu można położyć serwetkę na wierzchu talerza lub w pierścieniu na serwetki. Można też złożyć serwetkę w pozycji pionowej. Tak czy inaczej, serwetkę należy zostawić po lewej stronie talerza.

Umieszczanie na tacy

W zależności od ustawienia, właściwym miejscem umieszczenia serwetki na stole jest lewa strona lub prawa strona talerza. Kładąc serwetkę na tacy, zawsze należy złożyć ją na pół. Nigdy nie należy kłaść zwiniętej serwetki na siedzeniu lub na oparciu krzesła. W oficjalnych miejscach zaleca się trzymanie jej na kolanach osoby, z którą się je.

Rozmieszczenie serwetek na tacy zależy od rodzaju posiłku i otoczenia. W formalnym otoczeniu, talerze służą do podawania posiłków. Rozmieszczenie serwetek zależy od rodzaju nakrycia, a także od położenia talerzy. Małe serwetki służą do wycierania ust lub palców przed piciem. Umieszczając serwetkę w obrączce, należy upewnić się, że jej czubek jest skierowany w stronę środka stołu. Umieść na stole dodatkowe serwetki do innych zastosowań. Można je umieścić w koszyku na pieczywo, pod butelką wina, a nawet na gorącej podkładce.

Zobacz także:  Jak zrobić dekoracje stołu na Wielkanoc

Umieszczenie na podkładce

Tradycyjną metodą układania serwetek na stole jest umieszczenie wachlarzowej serwetki na środku pucharka. Ten styl jest powszechnie stosowany podczas obiadów i uroczystych posiłków. Aby to zrobić, należy złożyć serwetkę wzdłuż od dołu do góry i pofałdować ją. Używając tej samej techniki dla okrągłej podkładki, serwetkę należy umieścić pod ładowarką.

Jeżeli spożywasz posiłek składający się z trzech dań, właściwe jest nieformalne ustawienie. Serwetkę należy umieścić w miejscu, w którym normalnie znajdowałby się talerz obiadowy. Jeśli podajesz zupę, sałatki i przystawki, rozważ przyniesienie dodatkowych talerzy. Upewnij się jednak, że używasz serwetek, które pasują do podkładki. Podkładki są dobrym rozwiązaniem, aby zaoszczędzić miejsce przy ruchliwym stole. Dodatkowo, mogą służyć jako podkładki pod gorące naczynia i podkreślają piękno blatu.

Podobne tematy

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *