Jak zrobić stół z żywicy

Jak zrobić stół z żywicy

Jeśli planujesz zrobić stolik z żywicy, oto kilka wskazówek: Potrzebne materiały, Zabezpieczenie przed przyklejeniem, Wybór odpowiedniej żywicy oraz Przygotowanie pomieszczenia. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej. Kiedy masz już materiały, możesz zacząć robić swój stół z żywicy. Jeśli nie próbowałeś wcześniej odlewania z żywicy, dobrym pomysłem może być kupienie kilku zestawów i znalezienie dobrego sklepu internetowego, w którym kupisz żywicę na swój żywiczny stolik.

Wykonanie stołu żywicznego

Do wykonania stołu żywicznego dostępnych jest kilka metod. Jedną z najprostszych metod jest użycie poprzecznie ściętych plastrów drzewa. Drewno to powinno być całkowicie wysuszone i dobrze sklejone. W zależności od wielkości stołu żywicznego, może być konieczne kilkukrotne wypełnienie go żywicą epoksydową, zanim będzie gotowy do wlania do formy. Możesz zamontować stół z nogami, aby stworzyć solidną podstawę. W ten sposób można cieszyć się wygodą stołu z żywicy bez kłopotów związanych z jego zakupem.

Gdy podstawa jest już gotowa, powinieneś przygotować powierzchnię. To zależy od rodzaju żywicy, której używasz. Upewnij się, że Twoje miejsce pracy jest dobrze wentylowane i załóż sprzęt ochronny. Żywica jest lepka i śmierdząca. Po wylaniu żywica sama się wypoziomuje, ale być może trzeba będzie ją szturchnąć, aby upewnić się, że żywica dotarła do wszystkich zakamarków.

Zobacz także:  Jak zrobić dekoracje stołu na święta

Potrzebne materiały

Żywica epoksydowa jest powszechnie stosowanym materiałem do produkcji stołów, a do zbudowania wysokiej jakości stołu wystarczy wiertarka, śrubokręt i młotek. W zależności od projektu i złożoności, stoły te mogą kosztować od 50 do 200 dolarów. Oprócz żywicy epoksydowej, można użyć sklejki, włókna szklanego lub płyty pilśniowej, aby utworzyć formę. Po utwardzeniu żywicy można nałożyć warstwę lakieru lub poliuretanu, aby wzmocnić powierzchnię stołu.

Przed wylaniem EpoxAcast 690, blat stołu należy przeszlifować na gładko. Użyj skrawka drewna, który posłuży jako podkład. Podkład ten będzie chronił pomalowany spód stołu. Po wyschnięciu żywicy, usuń taśmę i rozprowadź żywicę równomiernie na blacie. Przeszlifuj krawędzie blatu, aby usunąć wszelkie ostre krawędzie i zapewnić wiązanie żywicy z drewnem.

Zabezpieczanie stołu z żywicy przed przyklejaniem

Właściwa pielęgnacja i konserwacja jest niezbędna w przypadku stołów z żywicy epoksydowej. Dbanie o swój stół może pomóc mu przetrwać wiele lat. Oto kilka wskazówek, które pomogą Ci zadbać o stół z żywicy epoksydowej. Zabezpieczanie stołu z żywicy przed przywieraniem to świetny sposób na przedłużenie jego żywotności. Wykonaj te kroki, aby uzyskać trwały stół o dłuższej żywotności. I pamiętaj, że jeśli odpowiednio o niego zadbasz, możesz go używać nawet na zewnątrz. Pamiętaj tylko, aby używać parasola, gdy stół znajduje się na zewnątrz i na przemian wystawiać go na bezpośrednie działanie promieni słonecznych i w miejscach zacienionych. Należy również sprawdzić, czy okucia nie są poluzowane lub uszkodzone.

Zobacz także:  Jak zmieścić stół w małym salonie

Po pierwsze, powinieneś dokładnie wysuszyć swój drewniany stół. Niektóre materiały zatrzymują powietrze, więc upewnij się, że użyłeś uszczelniacza przed nałożeniem żywicy. Jeśli drewno nie jest płaskie, być może trzeba będzie nałożyć kilka warstw żywicy, aby całkowicie je uszczelnić. Przy stosowaniu dużej ilości żywicy należy pamiętać, że będzie ona cięższa od obiektu. Jeśli nie wiesz ile żywicy nałożyć, poćwicz na małym kawałku, aby upewnić się, że używasz odpowiedniej ilości.

Wybór odpowiedniej żywicy

Jeśli chcesz mieć piękny, wytrzymały i długotrwały stół z żywicy, musisz wiedzieć, jak wybrać odpowiedni rodzaj żywicy. Proces ten nie jest łatwy i może zająć trochę czasu i badań. W tym artykule omówimy zalety i wady różnych rodzajów żywicy. Omówimy również kilka rzeczy, o których należy pamiętać wybierając odpowiednią żywicę do swojego stołu.

Jakość jest kluczem. Żywica powinna być jak najwyższej jakości, aby zapewnić optymalną obrabialność i rezultaty. Rodzaj żywicy, którą należy wybrać, zależy od materiału. Przeczytaj specyfikacje producenta, aby dowiedzieć się więcej o dostępnych typach żywicy. Jeśli nie jesteś pewien, jaki typ żywicy wybrać, poproś eksperta o pomoc w podjęciu decyzji. W ten sposób zapewnimy sobie najlepszą możliwą żywicę dla naszego stołu z żywicą.

Formowanie stołu z żywicy

Jeśli chcesz mieć trwały i solidny stół, możesz spróbować formowania stołu z żywicy. Musisz jednak pamiętać, by zaplanować to z wyprzedzeniem. Stół powinien mieć co najmniej stopę długości i być wystarczająco szeroki, aby pomieścić nogi i krzesła. Będziesz też musiał mieć kilka dodatkowych kawałków melaminy na ściany formy. To pozwoli Ci zaoszczędzić czas, pieniądze i frustrację. Możesz znaleźć formy stołowe HDPE w lokalnym sklepie z narzędziami lub kupić je online. Są one znacznie droższe od innych materiałów, ale są też najwyższej jakości materiałem używanym do produkcji form stołowych z żywicy epoksydowej.

Zobacz także:  Jak składać serwetki na stole

Jeśli zdecydujesz się użyć sklejki do wykonania formy, będziesz musiał kupić tyle, aby stworzyć górną część stołu. Po zakupie wystarczającej ilości, możesz przymocować ją do podstawy za pomocą śruby 1″. Następnie możesz nałożyć silikon na wewnętrzne rogi i szwy blatu, aby blat był bardziej wytrzymały. Gdy blat jest już gotowy, możesz go przymocować do podstawy za pomocą zakupionych śrub.

Podobne tematy

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *