Jaką kanapę wybrać do salonu

Jaką kanapę wybrać do salonu

Jeśli planujesz zakup nowej kanapy do salonu, jest wiele czynników, które musisz wziąć pod uwagę przed zakupem. Na przykład, ile osób będzie na niej siedzieć, jaka jest wielkość rodziny i jaka jest kolorystyka? Trzeba też zastanowić się, z jakiego materiału będzie wykonany, bo istnieje wiele różnych rodzajów skórzanej tapicerki. I oczywiście jest wiele opcji tapicerki materiałowej.

Rozmiar

Dobra zasada kciuka dla wybierać prawego rozmiar dla twój żywej izbowej kanapy jest że ja musi być no wielki niż dwa/3 długość pokój. To zostawia dużo miejsca na każdej stronie kanapy. Rozmiar twój kanapa musi uzupełniać resztę twój pokój wystrój. Na przykład, mała kanapa w dużym pokoju będzie wyglądać nie na miejscu, podczas gdy ogromny segmentowy zdominuje mniejszy. Ponadto, jeśli planujesz umieścić swoją kanapę w ścianie galerii lub podłodze z twardego drewna, może nie być odpowiednia. Jeśli już zakupiłeś kanapę, upewnij się, że jej rozmiar pasuje do pozostałych mebli w pokoju.

Wielkość kanapy powinna wypełniać przestrzeń salonu, ale nie tak bardzo, by wydawało się, że unosi się w przestrzeni. Powinna być raczej dopasowana do otoczenia, aby nie wyróżniała się jako centralny punkt pokoju. Powinien być również proporcjonalny do innych przedmiotów w pokoju, aby zapewnić, że nikt nie będzie ściśnięty wokół niego. Ponadto należy rozważyć dodatkowe meble, które będą ustawione w pokoju, takie jak stoliki boczne lub stoliki kawowe. Kształt

Zobacz także:  Jakie poduszki są dobre do beżowej kanapy?

Jedną z pierwszych rzeczy, o których należy pomyśleć wybierając kanapę do salonu jest wielkość i kształt pomieszczenia. Duże pokoje mogą nie pomieścić dwóch identycznych sof, ale mogą być ustawione pod lekkim kątem względem siebie, zapewniając dużo przejść. Możesz również zdecydować się na dwie sofy, które są prostopadłe do siebie, zapewniając mnóstwo ścieżek dla ludzi, aby poruszać się po pokoju. Ostatecznie to Ty i Twoja rodzina decydujecie o tym, co najlepiej sprawdzi się w Waszym domu.

Wymiary Twojego salonu określą, jaki typ kanapy zmieści się wygodnie w przestrzeni. Na przykład, jeśli masz mały salon, możesz chcieć kupić narożną sofę lub coś mniejszego. Ostatecznie, twój cel jest mieć więcej siedzenie przestrzeń niż ty mieć dostępny przestrzeń, ale ja jest także znacząco znać rozmiar pokój i jaki inny kawałki meble są w tam. Jeśli masz problem z podjęciem decyzji o idealnej sofie do salonu, zawsze możesz skonsultować się z projektantem wnętrz, aby uzyskać poradę w tej sprawie.

Kolor

Kupując nową kanapę, prawdopodobnie będziesz chciał pomyśleć o kolorze ścian i wszelkich akcentach, które są już w pokoju. Kolor Twojej kanapy może albo wyróżniać się na tle tych elementów, albo je uzupełniać. Na przykład, zielona sofa może iść dobrze z czerwonymi akcentami i obrazem na czerwonym tle. W tym przykładzie zielona sofa pasuje do kolorów ścian, a para czerwonych lamp ją flankuje.

Możesz również użyć kontrastującego koloru w salonie. Jeśli masz nowoczesny pokój, możesz wybrać kolor, który jest bardzo uderzający i żywy. Na przykład możesz wybrać jasną, cytronową zieloną kanapę, która jest zrównoważona przez ciemne, węglowe ściany. Możesz również użyć zabawnych tkanin z nadrukiem zwierzęcym lub różowych dywanów obszarowych, aby zapobiec błotnistym łapom. Czerwona kanapa jest również idealna do eklektycznego lub inspirowanego Azją salonu, ponieważ łatwo ją dopasować do pozostałych elementów pomieszczenia.

Zobacz także:  Wybór odpowiedniej kanapy do salonu fryzjerskiego

Tkanina

Kilka czynników określa, jaki rodzaj tkaniny jest najlepszy dla kanapy w salonie. Na przykład materiał syntetyczny, taki jak nylon, może być mniej prawdopodobny do uszkodzenia przez rozlane płyny lub plamy i można go znaleźć w całej gamie kolorów i wzorów. Włókna akrylowe imitują wełnę, dzięki czemu są bardzo miękkie i trwałe. Innym materiałem do rozważenia jest olefina, syntetyczne włókno na bazie ropy naftowej, które może być trwałe i odporne na blaknięcie i zużycie.

Len to elegancki materiał, który pochodzi z roślin lnu. Może być wytrzymały w miejscach o dużym natężeniu ruchu, ale może być trudny do prasowania. Len dobrze oddycha, co czyni go dobrym wyborem dla salonów, w których panuje gorąca, wilgotna pogoda. Bawełna jest inną wspólną opcją. Ja jest jeden silni tkaniny dostępny, i ja jest eko przyjazny także. Jednak może być również droższa.

Rama

Wybór kanapy jest trudnym zadaniem, ale możesz zacząć od określenia planu przestrzeni. Zmierz tył sofy, najlepiej z nogami, i zanotuj szerokość i długość otworu. Wysokość siedziska, czyli odległość od podłogi do górnej części poduszek siedziska, jest drugim czynnikiem. Zmierz od podłogi do najwyższego punktu sofy i użyj tego pomiaru jako punktu wyjścia.

Rama kanapy to kolejny czynnik do rozważenia. Chociaż możesz znaleźć sofę, która jest tańsza, wybór solidnej ramy z twardego drewna zapobiegnie uszkodzeniu kanapy w czasie. W zależności od Twoich preferencji, możesz wybrać sofę, która ma oparcie i otomanę, która jest również wyjmowana. Pamiętaj jednak, że ważne jest, aby zmierzyć przestrzeń podłogi w pokoju, a także ogólne wymiary pokoju.

Zobacz także:  Jakie kolory sofy wybrać do jasnych ścian

Cena

Kupując kanapę do salonu, pamiętaj, aby wziąć pod uwagę jej funkcjonalność i wygodę. Twoja sofa będzie pierwszą rzeczą, którą zobaczą goście i będzie miejscem, w którym spędzasz czas z przyjaciółmi i rodziną. Ponadto, będzie to punkt centralny dla oglądania filmów lub dzielenia się rozmową z przyjaciółmi. W związku z tym należy zainwestować w trwałą, niedrogą kanapę. Wysokiej klasy egzemplarz lepiej nadaje się do domu stałego.

Ogólnie rzecz biorąc, dobrej jakości kanapa powinna przetrwać od 8 do 12 lat, w zależności od sposobu użytkowania. Jeśli jednak masz dzieci lub zwierzęta, powinieneś kupić sofę, która wytrzyma codzienne zużycie. Wysokiej jakości materiały i konstrukcja są kluczem do długotrwałych mebli. Upewnij się, że spędzasz trochę czasu badając materiał, konstrukcję i trwałość każdej sofy przed popełnieniem jednego. W końcu będziesz zadowolony ze swojej nowej kanapy i będziesz mógł z niej korzystać przez wiele lat.

Podobne tematy

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *