Wybór półki na wino

Wybór półki na wino

Ważne jest, aby pamiętać o pewnych względach przy umieszczaniu stojaka na wino. Regał na wino powinien być umieszczony w pomieszczeniu o umiarkowanych zmianach temperatury. Unikaj umieszczania go w pobliżu kaloryferów lub pod schodami. Dobrym miejscem na półkę na wino jest nieogrzewana szafa. Regały na wino świetnie sprawdzają się również w małych łazienkach, mogą pomieścić ręczniki. Jeśli masz małą łazienkę, półka na wino doda trochę designu do pokoju.

Wolnostojące stojaki na wino

Jeśli szukasz wyjątkowego sposobu na wyświetlanie swojej kolekcji wina, rozważ wolnostojące stojaki na wino. Te atrakcyjne ekspozytory na wino są dostępne w różnych materiałach i świetnie nadają się do utrzymywania butelek w najlepszej formie. Dzięki tym stylowym i funkcjonalnym rozwiązaniom do przechowywania wina, nigdy nie zabraknie Ci pomysłów na zabawianie gości. Czytaj dalej, aby odkryć różne dostępne style, które można dopasować do swojego wystroju. Poniżej wybraliśmy trzy z naszych ulubionych.

Wolnostojący stojak na wino wygląda niezwykle stylowo w salonie lub kuchni i może zapewnić znaczną przestrzeń do przechowywania. Jeden produkt ma 37 pięciogwiazdkowych recenzji, co mówi wiele o jego jakości. Czerwone wino może być przechowywane w tym stojaku, aż nadejdzie czas, aby je podać, podczas gdy białe wino i wino różowe powinny być schłodzone w lodówce przed podaniem. Jeśli kupujesz wolnostojący stojak na wino, zaoszczędzisz sobie trochę czasu i zmartwień o zbyt duży bałagan.

Szklana ściana na wino

Stojak na wino zamontowany na ścianie może stanowić doskonałe tło dla szklanej ściany na wino w salonie lub kuchni. Unikalna konstrukcja pozwala na umieszczenie w każdej przegródce więcej niż jednej butelki wina, zachowując przy tym ich łatwy dostęp. Projekt przypominający szkło nie jest ograniczony do piwnic na wino; można również zainstalować pływające schody na drugie piętro. Ta opcja jest również atrakcyjna i może służyć jako miejsce do ekspozycji cennych butelek.

Zobacz także:  Jakie półki zrobić do domku letniskowego

Ściana winiarska może służyć jako tło dla obszaru baru lub może stać samodzielnie jako ściana dzieląca. Chociaż ten trend projektowy zyskuje na popularności, niektórzy właściciele domów wolą bardziej tradycyjny wygląd. Z tego powodu, bardziej tradycyjny wygląd może nie nadawać się do tego projektu. W tym przypadku może być lepiej zdecydować się na pokój wina zamiast. Oto kilka korzyści z posiadania szklanej ściany na wino w salonie lub kuchni:

Garaż lub szopa magazynowa

Jednym z najlepszych sposobów ochrony win przed wilgocią jest przechowywanie ich w garażu. Oprócz chłodnego pomieszczenia, garaż powinien mieć dobrą wentylację, dlatego warto rozważyć inwestycję w system chłodzący. Inną opcją jest zakup zamiatarek do drzwi, aby chłodne powietrze nie uciekało z garażu. Wreszcie, możesz dostosować półkę na wino do przestrzeni, którą masz do dyspozycji. W ten sposób można zmaksymalizować przestrzeń i chronić swoje wino.

Oprócz garażu dobrym wyborem jest szopa magazynowa. Garaże są często zimne i ciemne. Wiele osób przechowuje rzeczy w garażu, a te rzeczy mogą znaleźć się w korkach od wina. Piwnice również zrobić wielkie miejsce do przechowywania wina, ale zazwyczaj nie mają odpowiedniej wentylacji. Jeśli masz piwnicę, można użyć go zamiast. Jednakże, jeśli nie masz piwnicy, można rozważyć stojak na wino z drewna czerwonego. Ten rodzaj przechowywania wina będzie bezobsługowy i nie spowoduje żadnego uszkodzenia półek przez wodę.

Zobacz także:  Umieszczanie półki ściennej Glamor

Temperatura do przechowywania wina

Jeśli zastanawiasz się, jak przechowywać wino, oto kilka wskazówek. Po pierwsze, utrzymuj temperaturę poniżej 65 stopni Fahrenheita. Wino nie powinno być przechowywane w lodówce, ponieważ może stracić złożoność i stać się matowe. Jednak przechowywanie wina w kuchni jest dobrym rozwiązaniem, jeśli planujesz przechowywać je tylko przez kilka dni. Temperatura w pomieszczeniu nie jest zbyt gorąca ani zbyt zimna, więc nie musisz się martwić o wystawianie wina na bezpośrednie działanie promieni słonecznych.

Idealna temperatura do przechowywania wina zależy od jego stanu. Jeśli chodzi o starzenie się wina, ciepło jest Twoim największym wrogiem. Wino szybciej się zepsuje, jeśli temperatura będzie zbyt wysoka. Aby temu zapobiec, pamiętaj, aby przechowywać wino w ciemnym, chłodnym miejscu z minimalną różnicą temperatur. Utrzymuj temperaturę pomiędzy 60 stopni a 65 stopni w szafce lub regale z kontrolowaną temperaturą. Jeśli planujesz otworzyć swoje wino za kilka lat, dobrze jest przechowywać je w temperaturze pokojowej, ale jeśli masz kolekcję starszych roczników, będziesz chciał przechowywać je w nieco niższej temperaturze.

Wielkość butelek

Kupując półkę na wino, weź pod uwagę wielkość butelek. Duże butelki mają szerokość 3,5 cala i ramiona nachylone do góry. Choć wygląda to atrakcyjnie, mogą być one trudne do przechowywania. Jeśli przechowujesz dużą kolekcję bladych win, możesz spróbować kupić kostki o średnicy od 14,5″ do 13″. Jeśli półka jest słabo oświetlona, ekspozycja może sprawiać wrażenie, że na dnie znajduje się garść butelek.

Zobacz także:  Czym jest półka strychowa na ścianie?

Mniejsze butelki nazywane są demi. Butelki te są o połowę niższe od butelek standardowych. Mają też od dwóch do trzech cali średnicy. Następnie są większe butelki, czyli 750 ml, które mieszczą więcej niż jeden kieliszek. Zazwyczaj butelki o pojemności 750 ml mieszczą po około 5 uncji. Podobnie, mniejsze butelki są określane jako “demi” butelki, ale można zobaczyć kilka butelek 1,5L w półce z winami, które mieszczą dwie standardowe butelki.

Lokalizacja półki na wino

Jeśli planujesz umieścić półkę na wino w swoim salonie, musisz pamiętać, że powinna być ona trzymana z dala od urządzeń takich jak lodówki, piekarniki i piece. To dlatego, że te urządzenia mogą wpływać na temperaturę wina, które jest przechowywane. Powinieneś trzymać stojak poziomo, aby uniknąć wahań temperatury. Jeśli nie masz piwnicy, możesz umieścić wysoki stojak w szafce.

Odpowiednie miejsce na stojak na wino jest nie tylko atrakcyjne, ale będzie przydatne do przechowywania różnych rzeczy, w tym roślin doniczkowych. Najwłaściwszą lokalizacją dla stojaka na wino jest dolna część kuchni lub salonu. Spiżarnia lub nieużywana szafka to idealne miejsce do przechowywania wina. Wybór nisko położonego miejsca zapewni Ci odpowiednią przestrzeń dla Twojego stojaka na wino.

Podobne tematy

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *