Jakie półki zrobić do domku letniskowego

Jakie półki zrobić do domku letniskowego

Budując półki do domku letniskowego, należy zastanowić się, które drewno jest najbardziej trwałe i estetyczne. Materiałem, który jest najbardziej przystępny cenowo jest sosna, ale topola oferuje ładniejsze wykończenie. Topola jest również nieco droższa niż sosna selekcyjna, która jest trudniejsza w obróbce i może zawierać sęki i łuki. Wybór drewna z bogatszym ziarnem i więcej charakteru jest droższe, ale również bardziej piękne. Niektóre dobre wybory to dąb, wiśnia lub mahoń.

DIY pływające półki

Jeśli chcesz stworzyć półkę w swoim letnim domku, możesz zrobić własną, używając tarcicy twox10. Wytnij dwa kawałki na odpowiedni rozmiar gotowej półki, upewniając się, że boczne wsporniki są zlicowane z frontem. Umieść gotową półkę na szczycie elementów nośnych i zabezpiecz wkrętami do drewna 2 1/2”. Aby ukryć śruby, użyj wypełniacza do drewna, aby je przykryć. Po zamocowaniu możesz pomalować lub zabejcować półki, by pasowały do Twojego wystroju.

Decydując się na drewno do półek pływających, pamiętaj o wyborze odpowiedniego gatunku. Wybierz sosnę, topolę, dąb, wiśnię lub mahoń. Każde z nich doda inny wygląd do Twojego letniego domku – Fragment informacji wynika z badań zespołu portalu https://salondermica.pl. Wybór drewna jest osobisty, a jego ilość będzie zależała od wielkości półki. Sosna zwyczajna jest najtańszą opcją, ale nie jest tak miła w obróbce jak sosna selekcjonowana.

Zobacz także:  Jak urządzić się z wiszącą szarą półką

Aby przymocować deskę frontową, przytnij ją na dokładną szerokość półki. Upewnij się, że deska czołowa jest w jednej płaszczyźnie z półkami. Następnie należy przymocować deskę czołową za pomocą gwoździarki. Następnie przymocuj wsporniki boczne. Następnie przykręć deskę przednią do wsporników bocznych za pomocą śrub. Po zamocowaniu półek można dodać kolejne. Jeśli chcesz zastosować więcej półek, możesz użyć dłuższych wsporników.

Półka na książki DIY

Jeśli chcesz dodać półkę na książki DIY do swojego domku letniskowego, jest kilka kroków, które możesz wykonać. W pierwszej kolejności należy zakupić sklejkę w tartaku i wyciąć ją tak, aby pasowała do głębokości regału. Następnie przygotuj drewno, szlifując je i gruntując, a następnie przycinając deski, aby pasowały. Zaznacz miejsce, w którym będą nogi i spody półek. Oznaczenie desek jest również dobrym pomysłem, aby zapewnić dopasowanie półek do detali architektonicznych ścian.

Innym sposobem, aby Twój regał DIY wyróżniał się na tle innych, jest pokrycie jego tylnej części drewnem z odzysku. Jeśli nie możesz znaleźć drewna z odzysku, spróbuj pomalować je na biało lub znajdź kilka niedrogich podwórek. Innym niedrogim sposobem na dodanie zainteresowania do swojego regału DIY jest powieszenie lustra na tylnej części półek. Jeśli nie możesz znaleźć lustra, odwiedź firmę zajmującą się produkcją szkła i luster i każ im przyciąć je na wymiar dla Ciebie. Następnie można je przykleić do tylnej części półek za pomocą kleju do luster.

Zobacz także:  Czarne metalowe łóżko loftowe z biurkiem w kształcie litery L i półką

Aby złożyć regał, zmierz długość każdej półki, a następnie zaznacz szerokość każdej nogi za pomocą kątownika. Używając skrawka sklejki, zaznacz długość i szerokość wsporników. Użyj piły tarczowej, aby wyciąć wsporniki. Następnie należy wykonać płytę podłogową dla dolnej półki. Jeśli dolna półka nie jest równa, należy wyciąć zagłębienie na wspornik.

Tęczowa półka DIY

Jeśli masz małe dziecko, możesz stworzyć tęczową półkę DIY do jego pokoju zabaw. Posegreguj zabawki i książki według kolorów, aby stworzyć kapryśny wyświetlacz. Możesz również wykorzystać ją jako miejsce do przechowywania wypełniaczy stołów sensorycznych i materiałów plastycznych. Dzieci pokochają widok wszystkich kolorów w jednym miejscu i poczują się dumne ze swojej pracy. A także pokochają wpatrywanie się w nią! W tym pomyśle na wystrój letniego domku możesz dodać tęczową półkę DIY do pokoju zabaw swojego dziecka.

Najpierw potnij 1×4 na cztery kawałki o długości 7,5 cala. Przymocuj paski pod kątem 90 stopni i przybij je razem za pomocą pistoletu do gwoździ. To tęczowe rzemiosło jest tak proste, że nawet dzieci mogą je wykonać! Co więcej, możesz użyć dowolnego rozmiaru drewna do tego projektu. Może dodać zabawny element do twojego letniego domku! A ponieważ nie wymaga on wielu materiałów, możesz go nawet wykonać samodzielnie!

Zobacz także:  Jaka jest najlepsza półka przesuwna do szafy?

Aby zrobić tęczową półkę DIY do swojego letniego domku, możesz również dodać trochę dodatkowego blasku do zwykłego regału na książki. Na przykład kilka pasków aluminiowej obróbki blacharskiej może sprawić, że regał będzie wyglądał bardziej dramatycznie. Aby uczynić go jeszcze bardziej błyszczącym, możesz przymocować lustrzane paski do przednich wsporników. Możesz również kupić akrylowe paski lustrzane, które wyglądają jak prawdziwe lustra i nie złamią się pod wpływem szczypiec do blachy. Na koniec możesz również zainstalować płytę koralikową wzdłuż krawędzi półki, aby nadać jej trochę tekstury.

Podobne tematy

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *