Czy istnieje lepszy regał lub półka na książki?

Czy istnieje lepszy regał lub półka na książki?

Wybór regału na książki może być wyzwaniem. Istnieje kilka stylów do wyboru, w tym tradycyjne regały, regały Etagere, a nawet regały z drzewami. Czytaj dalej, aby poznać każdy styl i dowiedzieć się, który z nich najlepiej odpowiada Twoim potrzebom. Jeśli nie jesteś pewien, przeczytaj nasz artykuł na temat Regał vs. Regał i jak wybrać odpowiedni dla Twojego domu.

Regały etażowe

Jeśli chcesz zaoszczędzić miejsce w swoim domu, możesz rozważyć regały etażowe. Mają one bardziej otwartą konstrukcję i mogą pomieścić wiele różnych przedmiotów – Te słowa pochodzą z portalu poradnikklienta.pl. Ponadto oferują więcej miejsca i są łatwo dostępne. Podczas gdy regały są bardziej funkcjonalne i mogą przechowywać ciężkie przedmioty, etagery są bardziej stylowe i uniwersalne. Wyglądają jak zabudowa i mogą uatrakcyjnić wygląd każdego pomieszczenia.

Samodzielny regał na książki może stworzyć iluzję wbudowanych półek. Ten sam efekt można osiągnąć dzięki półce pływającej. Regał Etagere jest dostępny w wielu różnych rozmiarach. Możesz wybrać rozmiar, który jest najlepszy dla Twojego domu, porównując wymiary półek. Te o większej wysokości są lepsze do stawiania przy oknach. Krótszy model pozwala lepiej przeglądać książki i można na nim wyeksponować rośliny.

Tradycyjne regały na książki

Tradycyjne regały na książki to klasyczne, solidne elementy do przechowywania, które będą służyć przez lata. W przeciwieństwie do nowoczesnych regałów, są one stosunkowo mało ozdobne i nie wymagają specjalnego traktowania, aby wtopić się w każde pomieszczenie. Półki są zazwyczaj wykonane z drewna, chociaż niektóre są dostępne z metalowymi akcentami. Możesz łatwo znaleźć taki, który będzie pasował do estetycznych i funkcjonalnych potrzeb Twojego domu. Poniżej wymieniono kilka wskazówek dotyczących wyboru odpowiedniego regału dla Twojej przestrzeni. Można również użyć stud finder do identyfikacji stadnin ściennych. Po zlokalizowaniu stadnin, należy wywiercić otwór luzu śruby i otwór przeciwprądowy na znakach stadniny. Następnie należy przymocować półki do ściany za pomocą dwucalowych śrub.

Zobacz także:  Jak zrobić półkę ze starej deski

Po zakupie drewna można rozpocząć montaż nowego regału. Większość tradycyjnych regałów na książki jest zbudowana z desek z litego drewna, które są tak wyfrezowane, że mają wąskie rowki ułatwiające montaż. Jednak tarcica jest droga, a nawet ośmiostopowy regał wymaga co najmniej dwóch do czterech stóp tarcicy. Na szczęście sklejka z fornirem z twardego drewna nie jest tak droga, a także jest bardziej wytrzymała niż lite drewno miękkie. Najczęstsze wybory sklejki z fornirem to klon i brzoza, które nadają się do szerokiej gamy plam. Jeśli wolisz gładsze wykończenie, możesz poprosić stolarnię o wykonanie regału na zamówienie.

Półka na książki a regał

Półki na książki zajmują więcej miejsca niż regały. Ponieważ są one zazwyczaj obudowane, dodają więcej szerokości i głębi do pomieszczenia. Z kolei etażerki zawierają otwarte projekty i zapewniają więcej miejsca i dostępu. Są to najbardziej opłacalne sposoby maksymalizacji dostępnej przestrzeni. Etageres również często wymagają mniej miejsca niż regały na książki. Są też znacznie bardziej uniwersalne, a etażerki można często powiesić na ścianie.

Głównym powodem rozważenia wymiarów regału jest stworzenie symetrii w pomieszczeniu. Chociaż dokładne wymiary zależą od wybranego regału, typowa wysokość waha się między dwudziestoma siedmioma a trzydziestoma siedmioma calami i sześćdziesięcioma ośmioma a osiemdziesięcioma czterema calami. Ogólnie rzecz biorąc, mniejsze regały na książki będą niższe niż regał średniej wielkości. Jeśli jednak planujemy zainstalować regał w dużym pomieszczeniu, najlepiej sprawdzić standardowe wysokości zarówno regałów, jak i półek.

Zobacz także:  Jak wybrać półkę wiszącą na książki dla dzieci

Style regałów

Wybierając styl regału, zastanów się, jak chcesz, aby wyglądały. Może na przykład spodoba Ci się wzór zygzakowaty, w którym regały ustawione są obok siebie. Aby osiągnąć ten wygląd, należy zacząć od połowy rzędu książek po lewej stronie i pracować w górę. Aby zachować równowagę między regałami, grupuj podobne przedmioty obok siebie, po jednym kolorze na raz. Następnie dodaj przedmiot w podobnym kolorze na środku.

Możesz też kupić regały w kształcie sześcianów. Są one podobne do standardowych regałów, ale mają puste ramy w kształcie sześcianu. W przeciwieństwie do innych stylów regałów, regały w kształcie sześcianów można kształtować na różne sposoby, w tym we wnękach. Są one doskonałym wyborem do pokoju z wnętrzem zdominowanym przez drewno. Ten styl regału nadaje się również do salonu.

Koszt regałów na książki

Ostateczny koszt regałów na książki zależy od kilku czynników, w tym od wielkości i konstrukcji. Wyższe regały i regały narożne są droższe w projektowaniu i montażu. Ponadto, regały ze specjalnymi funkcjami wymagają więcej pracy. Jednak te dodatkowe koszty mogą być tego warte, jeśli regały mają specjalną przestrzeń do przechowywania i są estetyczne. Oto kilka wskazówek, jak określić koszt regałów na książki. Poniżej przedstawiono kilka przykładów kosztów dla różnych typów regałów.

Wbudowane regały na książki wykonane ze sklejki kosztują od 400 do 500 dolarów za stopę liniową. Są one dość wytrzymałe, ale mogą się łatwo złamać. Są one również dostępne w klonie i sosnie. Jeśli wynajmujesz przestrzeń, te półki mogą być najlepszą opcją. Duży regał na książki może być jednak trudny do przeniesienia. Dlatego, jeśli nie chcesz go kupować, równie dobrze możesz zdecydować się na mniejszy regał.

Zobacz także:  Gdzie najlepiej pasuje półka bambusowa

Wybór regału

Wybierając regał, powinieneś wziąć pod uwagę swoją przestrzeń. Zastanów się, ile chcesz mieć miejsca do przechowywania, a także ile książek planujesz wyeksponować. Regał powinien również komponować się z resztą wystroju pomieszczenia. Możesz skonsultować się z dekoratorem wnętrz, który pomoże Ci określić, który schemat kolorów będzie wyglądał najlepiej w pokoju. Chociaż regały są zwykle używane do przechowywania książek, mogą być również używane do prezentowania przedmiotów dekoracyjnych, takich jak albumy fotograficzne. Można je również wykorzystać do przechowywania czasopism i asortymentu koszy.

Przed zakupem regału na książki ważne jest, aby zmierzyć przestrzeń dostępną w pomieszczeniu. Zmierz wysokość, jaką chciałbyś mieć i powierzchnię podłogi. Posiadanie tych pomiarów pomoże Ci zawęzić opcje. Jeśli twój pokój jest mały, możesz wybrać regał z niską wysokością półki i dużą powierzchnią półki. Jeśli masz dużą przestrzeń, wybierz większy regał, aby pomieścić swoją kolekcję.

Podobne tematy

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *