Jak zrobić niewidoczną półkę na książki

Jak zrobić niewidoczną półkę na książki

Jeśli masz ścianę, która jest zbyt mała na półkę, możesz zbudować pływający regał na książki, który jest ukryty przed wzrokiem. Umbra Concealed Bookshelf może być zbudowany w mniej niż dwie godziny i jest doskonałym sposobem na zmaksymalizowanie przestrzeni na ścianie. Ten darmowy plan projektu półki zawiera wszystko, czego potrzebujesz, aby zbudować własną pływającą półkę na książki. Aby zacząć, pobierz darmowe plany projektu półki, aby rozpocząć.

Umbra ukryty regał

Ukryty regał Umbra tworzy iluzję pływających książek. Dzięki prostemu wspornikowi w kształcie litery L, okładka na książki przesuwa się nad półką. Ta wyjątkowa półka, dostępna w różnych formatach, z pewnością stanie się punktem rozmów w Twoim domu. Poniżej wymieniono zalety tej półki na książki. Będziesz tematem rozmów w mieście, a Twoi goście również będą pod wrażeniem. Poniżej wymieniono kilka dodatkowych zalet ukrytej półki na książki Umbra.

Ten pływający regał jest niezwykle łatwy w montażu. Trzyczęściowy zestaw do ukrycia regału pływającego Umbra zawiera wszystkie elementy potrzebne do przymocowania go do ściany. Półka wsuwa się między tylną okładkę a strony książki, utrzymując je na miejscu. Jego nośność może utrzymać do 15 funtów średnich i dużych książek – Fragment przedstawia badania zespołu redakcyjnego strony internetowej Poradnik Social Media. Więcej informacji o tej półce na książki można znaleźć na stronie internetowej Umbra.

Zobacz także:  Jak wybrać lustro półkowe do łazienki

Darmowe plany projektu półki

Podczas instalacji półki na książki, istnieją dwa sposoby, aby go przymocować. Możesz użyć kotwy do suchej zabudowy lub użyć kotwy ściennej znanej jako molly plug. Niezależnie od tego, którą metodę wybierzesz, będziesz chciał użyć kotwic ściennych, które są oceniane dla wagi półki. Dla ścian gipsowych, puste kotwy ścienne działają dobrze. W przypadku ścian z suchego tynku należy użyć kotew motylkowych lub togowych.

Te dwie metody są równie skuteczne i można zbudować jedną lub drugą. Półka pływająca jest trudniejsza do zbudowania, ale może utrzymać duży ciężar przy zachowaniu pięknego, ręcznie wykonanego wyglądu. Do budowy tego typu regału potrzebne będą podstawowe elektronarzędzia i piła ukośna. Jeśli jesteś początkującym lub doświadczonym stolarzem, możesz wybrać darmowy plan projektu półki w lokalnym sklepie z artykułami gospodarstwa domowego.

Sposoby na powieszenie pływającego regału

Istnieje kilka sposobów na powieszenie pływającego regału. Półki pływające są zwykle wspierane przez wewnętrzne wsporniki, które są instalowane przez obudowę półki. Śruby mocujące półkę do ściany znajdują się zazwyczaj pod półką. Jeśli instalujesz własną półkę pływającą, będziesz potrzebował drabiny, kotew ściennych i typowych narzędzi do wieszania, takich jak szukacz kołków, poziomica i ołówek.

Istnieje wiele różnych typów pływających półek, a każdy typ jest idealny do innego celu. Wiele pływających półek jest wykonanych z drewna i nie ma widocznych podpór. W przypadku mniejszych półek można użyć kleju do drewna. Dla większych półek, wsporniki będą wymagane. Przy wyborze rodzaju wsparcia należy rozważyć głębokość półek. Półka o wysokości 10-12 cali jest wystarczająca, ale jeśli instalujesz taką, która sięga dalej, będziesz musiał użyć wsporników.

Zobacz także:  Jakie półki zrobić do domku letniskowego

Pływający regał skutecznie wykorzystuje przestrzeń ścienną

Pływający regał skutecznie wykorzystuje przestrzeń ścienną i może dodać elegancki i osobisty akcent do każdego pomieszczenia. Tradycyjna półka w kształcie litery L spełnia swoje zadanie w zakresie eksponowania książek, ale nie zawsze stanowi uzupełnienie innych elementów estetycznych w pomieszczeniu. Pływający regał ukrywa półkę pod książkami i wygląda jak stos książek zawieszonych w powietrzu. Aby stworzyć tę pływającą półkę, będziesz potrzebował metalowych wsporników i książki w twardej oprawie. W tym projekcie należy wyciąć szczeliny w okładce książki.

Przed zamontowaniem półek pływających należy upewnić się, że kołki ścienne są wyrównane. Najlepiej jest przymocować wsporniki półek do kołków rozporowych, jeśli je posiadamy, lub użyć kotew ściennych, jeśli nie są one dostępne. Inną rzeczą do zapamiętania jest limit rozpiętości twoich półek. Różne materiały mają różne ograniczenia rozpiętości, więc zawsze należy wybrać półkę o wystarczającej rozpiętości, aby utrzymać jej ciężar.

Wytrzymała półka pływająca

Instalując półkę pływającą, należy zdawać sobie sprawę z tego, jaki ciężar będzie ona podtrzymywać. Informacja ta jest niezbędna do określenia, jak duża musi być półka. Kiedy już znasz nośność, możesz odpowiednio dostosować długość, szerokość i inne zmienne. Oto kilka wskazówek, jak stworzyć solidną pływającą półkę na książki. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej. Pływające półki są łatwe do wykonania, ale wymagają pewnych narzędzi.

Najpierw zaopatrz się w niezbędne materiały. Będziesz potrzebował prowadnicy krawędziowej, piły tarczowej lub stołowej. Jeśli masz wiertarkę elektryczną, możesz jej użyć do wykonania cięć. Potrzebny będzie również klej stolarski, śruby z łbem walcowym i poziomica. Następnie trzeba będzie przykręcić knagę i półki. Na koniec potrzebna będzie poziomica i klej stolarski do wykończenia regału.

Zobacz także:  Jaka półka jest najlepsza do klatki dla zwierząt?

Pływający regał wygląda jakby stos książek unosił się w powietrzu

Jeśli masz ograniczoną przestrzeń w swoim domu, możesz chcieć zainwestować w pływający regał. W przeciwieństwie do tradycyjnych półek, ten projekt jest nie tylko przyciągający wzrok, ale może również zaoszczędzić pieniądze. Można go również łatwo zmontować bez żadnych skomplikowanych kroków. Ta konstrukcja jest łatwa do zainstalowania i używa czterech śrub do przymocowania do ściany. Jednak jeśli nie czujesz się komfortowo z projektami DIY, możesz zatrudnić rzemieślnika, aby wykonać instalację dla Ciebie.

Ten pływający regał jest doskonałym sposobem na wykorzystanie niewykorzystanej przestrzeni na ścianie, zapewniając jednocześnie dużo miejsca na ulubione książki. Jego niekonwencjonalny design dodaje również kapryśnego charakteru pomieszczeniu. Jest to dwuczęściowe mocowanie do ściany, z jednym drewnianym elementem wystającym powyżej i jednym metalowym ukrytym pod spodem. W przeciwieństwie do tradycyjnych półek, ta wykonana jest ze stali nierdzewnej, dzięki czemu jest niewidoczna dla gości.

Podobne tematy

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *