Jak powiesić obrazy nad kanapą

Jak powiesić obrazy nad kanapą

Dzieło sztuki, które ma od 6 do 36 cali wysokości

Aby powiesić sztukę nad kanapą, należy zacząć od określenia wysokości sztuki, którą chcemy powiesić. W zależności od wysokości kanapy i listew przypodłogowych, środek obrazu powinien znajdować się na wysokości od 58 do 60 cali od podłogi. W przypadku obrazów o wysokości od sześciu do trzydziestu sześciu cali, dodaj 8 do 12 cali (20 do 30 cm) do wysokości ramy.

Wieszając dzieło sztuki nad kanapą, zawsze pamiętaj, że wysokość powinna wynosić co najmniej dwie trzecie szerokości mebla. Możesz również użyć kinkietu, aby wypełnić pustą przestrzeń. Pamiętaj, że skala jest ważna przy wieszaniu sztuki nad kanapą. Na przykład, sztuka na poprzednim zdjęciu ma odpowiedni rozmiar do powieszenia nad kanapą. Następny jest zbyt duży.

Zobacz także:  Czym charakteryzuje się sofa typu włoskiego?

Unikaj wieszania sztuki, która wystaje poza długość sofy

Niezależnie od tego, czy Twoja sofa jest nowoczesna, czy w starszym stylu, powinieneś uważać, aby wybrać sztukę, która uzupełnia meble nad nią. Ogólną zasadą jest wieszanie dzieł sztuki, które znajdują się na około dwóch trzecich długości sofy. Przedłużenie dzieła poza ten wymiar stworzy przytłaczający i ciężki wygląd. Przestrzegając zalecanych wskazówek, osiągniesz estetyczną równowagę.

Pamiętaj, że wysokość dzieła sztuki ma kluczowe znaczenie dla dobrej aranżacji. Jeśli wieszasz pojedyncze dzieło, jego środek powinien znajdować się na wysokości co najmniej sześciu stóp nad podłogą, tak aby dla większości osób był na poziomie oczu. Jeśli wieszasz zgrupowanie, zostaw dodatkowe pięć do sześciu cali między dolną częścią dzieła sztuki a górną częścią sofy. Jeśli dzieło sztuki jest wyższe, być może trzeba będzie je podeprzeć, aby osiągnąć odpowiednią wysokość.

Zobacz także:  Jak czyścić kanapę wodną

Grupowanie dzieł sztuki w celu uzyskania efektu

Możesz sprawić, że Twoja sofa będzie wyglądać jeszcze bardziej imponująco, grupując dzieła sztuki razem. Możesz powiesić trzy dzieła sztuki w rzędzie lub dwa w grupie. Dodanie większego dzieła sztuki zrównoważy przestrzeń nad sofą, natomiast zgrupowanie dwóch dzieł sprawi, że pokój będzie wydawał się mniej pusty. Pamiętaj, że wszystko zależy od skali! Dąż do zachowania proporcji jednego cala pomiędzy poszczególnymi dziełami sztuki, a będziesz zaskoczony tym, jak duży wpływ może mieć zgrupowanie ich razem.

Zobacz także:  Czy niska sofa jest lepsza od wyższej?

Najlepszym sposobem na zrównoważenie wysokiego zdjęcia nad kanapą jest zgrupowanie dwóch dzieł sztuki razem. Wyższa fotografia zrównoważy krótszą i wypełni lukę między sufitem a meblami. Środek większego dzieła powinien znajdować się około 56” do 60” nad podłogą. Ta sama zasada dotyczy wieszania dwóch mniejszych kawałków sztuki blisko siebie. Można je powiesić bliżej siebie.

Podobne tematy

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *