Jak zrobić huśtawkę hamakową

Jak zrobić huśtawkę hamakową

DIY makramowa huśtawka hamakowa

Zanim zdecydujesz się na zbudowanie makramowej huśtawki hamakowej, upewnij się, że wybierzesz dobrej jakości hamak. Możesz również wybrać styl, kolor i materiał, szukając go w Internecie. Kupując hamak macrame, możesz wybrać nylon, tkaninę lub poliester. Hamak jest wykonany z czterech sekcji i wisi na drewnianym rozrzutniku. Jest jednak kilka rzeczy, o których należy pamiętać przy wyborze.

Zacznij od związania dwóch drewnianych kołków w koło. Posłuży to jako rama dla krzesła. Następnie potrzebujesz dwóch lin, z których jedna powinna mieć długość czterdziestu pięciu cali. Po związaniu obu końców, upewnij się, że zostawiłeś trzy cale pomiędzy węzłami, w przeciwnym razie zabraknie ci liny zanim skończysz. Kiedy już skończysz robić krzesło, przymocuj końce do dolnej części ramy. Następnie możesz postrzępić końce lub pozostawić je bez cięcia, by pozostały na swoim miejscu.

Huśtawka hamakowa z makramy to świetny sposób na udekorowanie podwórka. Jest łatwa do wykonania i wymaga tylko kilku materiałów, takich jak gałęzie drzew, stojaki i gałązki. Ponieważ jest wykonana ręcznie, nie ma w niej żadnych niedoskonałości. Użycie kawałka dojrzałej gałęzi drzewa jest dobrym wyborem, jeśli chcesz uzyskać bardziej tradycyjny wygląd. Jest to również świetny sposób, aby cieszyć się swoim ulubionym hobby podczas relaksu na własnym podwórku.

Zobacz także:  Jakie krzesło wybrać do fortepianu?

Przed rozpoczęciem pracy nad krzesłem makramowym, należy je gdzieś powiesić. Możesz powiesić je na drzewie lub na płocie, jeśli nie chcesz zaczepić o ogrodzenie. Jeśli zdecydujesz się powiesić krzesło w domu, możesz użyć długości sznurka, który ma dwadzieścia sześć stóp. Następnie złóż sznur na pół i zawiąż go w węźle z głową skowronka. Upewnij się, że długość wynosi co najmniej półtora cala, ale nie więcej niż trzy i pół.

Gdy masz już solidną ramę, czas zacząć pracę nad liną. Potrzebne będzie co najmniej czterdzieści metrów liny i kilka kołków drewnianych. Powinieneś również przygotować kołki drewniane do wykonania drewnianej ramy. Jeśli próbujesz odbudować fotel hamakowy, który jest już w użyciu, zdemontuj starą ramę i narysuj plan. Jeśli chciałbyś zbudować nowy fotel hamakowy, można to zrobić bez pomocy fachowca.

DIY makramowy fotel hamakowy

Posiadanie pięknego, kołyszącego się fotela na podwórku jest jedną z prostych przyjemności życia, a Ty możesz go sobie zrobić! Krzesło hamakowe DIY macrame jest eleganckim meblem i może trwać przez lata, jeśli jest odpowiednio pielęgnowane. Oto jak zrobić jeden. Najpierw zbierz wszystkie swoje materiały. Potrzebne będą: dwa drewniane kołki, kawałek tkaniny, sznurek i wytrzymałe pierścienie.

Zobacz także:  Aranżacja zielonego fotela w salonie

Na ramę będziesz potrzebował starego płótna lub innego mocnego materiału. Użyj kwadratowego węzła, aby rozpocząć każdy rząd, a następnie powtórz wzór w poprzek ramy. Powtarzaj ten proces, aż siedzisko będzie miało 45 cali długości. Jeśli chcesz, aby gotowa makrama rozciągała się nad ramą, pamiętaj, aby była dłuższa niż rama. Następnie przywiążesz końce liny do dolnej części ramy i gotowe! Możesz ją potem wykończyć, strzępiąc końce lub pozostawiając je w takim stanie.

Jeśli szukasz zabawnego projektu na sezon wakacyjny, DIY makramowe krzesło hamakowe jest idealnym projektem. Jest on łatwy do wykonania i wymaga kilku podstawowych technik makramowych. Może być używany w domu lub na zewnątrz i jest świetną alternatywą dla codziennych projektów makramowych. Postępuj zgodnie z naszym tutorialem krok po kroku, aby wykonać ramę i hamak. Przekonasz się, że będzie to relaksujące miejsce do spędzania czasu.

Jeśli jesteś początkujący w makramie, nie martw się! Nawet jeśli jesteś nowy w tym rzemiośle, fotel hamakowy DIY macrame jest bardzo łatwy do wykonania i może być używany do użytku wewnętrznego lub zewnętrznego. Może być również używany podczas podróży na wyspach, ponieważ jest wystarczająco lekki, aby zabrać ze sobą na plecaku. Dzięki różnorodności wzorów krzeseł i kolorowych sznurków, będziesz w stanie znaleźć idealne krzesło hamakowe dla siebie.

Zobacz także:  Jak wyczyścić fotel do gier

Zrób DIY makramowe krzesło hamakowe, aby udekorować swój ganek lub patio. To piękne krzesło może dać Ci natychmiastowy relaks, którego pragniesz, a także wygodę krzesła. Najlepsze jest to, że ten projekt jest łatwy do wykonania i jest niedrogi, pomimo wysokiej jakości materiałów. W przeciwieństwie do zakupu drogiego wiszącego krzesła hamakowego, to krzesło można zbudować za jedyne 35 USD. Jest to świetny sposób, aby nauczyć się podstawowych węzłów macrame i dodać dekoracyjne pikowanie, aby uczynić go jeszcze piękniejszym.

Podobne tematy

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *