Jak zrobić świąteczne nakrycie głowy na stół

Jak zrobić świąteczne nakrycie głowy na stół

Jeśli organizujesz rodzinny obiad i chcesz podarować swoim gościom świąteczną opaskę na głowę, musisz znaleźć odpowiednie świąteczne rękodzieło. Istnieje wiele sposobów na zrobienie świątecznych opasek, ale ten jest szczególnie zabawny. Możesz zrobić ją z korków i butelek po winie lub skorzystać z gotowego do druku wzoru świątecznej czapki. Jeśli masz subskrypcję Kitchen Table Classroom, możesz otrzymać wzór za darmo.

Wine cork crafts

Po pierwsze, będziesz potrzebować kilku materiałów. Dobrze sprawdzają się farby, brokat i sznurek. Możesz również użyć kleju do decoupage, aby przymocować kółka do korków. Niektóre korki będą musiały pozostać gładkie. Następnie będziesz potrzebować 1/2″ haczyka z oczkiem i wstążki, aby związać nakrycie głowy razem. Aby uzyskać dodatkowy świąteczny wygląd, możesz dodać trochę sznurka wokół łodygi.

Aby wykonać korkowe ozdoby, sklej ze sobą korki. Upewnij się, że są one równomiernie rozmieszczone. Następnie, używając cienkopisu Sharpie, napisz wakacyjną melodię na wyciętym okręgu. Dzięki temu goście będą wiedzieli, który napój jest Twoim ulubionym i można go dopasować do koloru korków na podstawce. Następnie przyklej na gorąco korki, tworząc dwupoziomową choinkę.

Stolik z korków po winie to zabawny projekt. Świetnie nadaje się do wystroju domu lub jako dodatek do baru. Inną zabawną dekoracją jest ananas z korka po winie. Ananasy od dawna są symbolem ciepłego powitania, dlaczego więc nie wykorzystać ich jako świątecznej dekoracji? Zabawnym dodatkiem do wystroju łazienki jest mata kąpielowa z korka po winie. Niezależnie od tego, czy chcesz urozmaicić swoją łazienkę, czy po prostu dodać trochę osobowości do wystroju, nie ma powodu, dla którego nie mógłbyś wykonać tego zabawnego projektu.

Gdy już wykonasz nakrycie głowy, możesz je udekorować, przyczepiając świąteczną kokardę lub choinkę. Następnie udekoruj resztę korkowego drzewka za pomocą cienkiej wstążki lub świątecznej kokardy. Następnie, jesteś gotowa na swoją świąteczną imprezę! W końcu Twoi goście będą rozmawiać o dekoracjach stołu i Twoim nakryciu głowy. To już czas świąt!

Zobacz także:  Co postawić na stole podczas przyjęcia

Jeśli nie czujesz się pewnie przy samodzielnym wycinaniu korków, rozważ użycie ostrego noża. Ostry nóż pomoże Ci uniknąć smug i ząbkowanych krawędzi. Po przecięciu korków możesz użyć papieru ściernego, aby usunąć niezamierzone grzbiety. Nie zapomnij położyć korków na płaskiej powierzchni przed ich przecięciem. Będziesz zadowolony, że to zrobiłeś.

Rękodzieła z butelek po winie

Dekoracyjne butelki po winie można ozdobić tak, aby przypominały bałwanki. Możesz dodać do butelek ozdoby z dżetów i wykończyć je brokatowymi obwódkami. Możesz nawet zastąpić burlap wstążką lub aksamitem. Aby uzyskać najpiękniejszy efekt, użyj większych butelek do swoich kreacji. Kobaltowe niebieskie butelki można po wyschnięciu pomalować farbą frost i farbą brokatową glamour. Można też za pomocą suszarki do włosów zrobić płatki śniegu i przykleić je na brzegu butelki.

Aby udekorować górną część butelki z winem, wytnij szerokie na dwa cale koła z koronki lub wstążki burlap. Możesz je następnie przykleić do butelek. Możesz również użyć brokatowych gałązek do ozdobienia butelek. Następnie dodaj brokatową kokardkę i malutki kwiatek, aby zakończyć projekt. Kiedy już będziesz zadowolona z końcowego produktu, umieść go na głowie. Możesz użyć kleju, aby utrzymać pasma na miejscu.

Możesz również pomalować butelki po winie. Możesz użyć czarnej farby tablicowej do wykonania płaszcza Mikołaja, lub użyć prawdziwej kredy. Możesz również pomalować butelkę na biało, aby stworzyć wygląd płatka śniegu. Lub pomaluj go na czarno, aby uzyskać bardziej elegancki wygląd. Dodaj czerwone jagody i srebro lub złoto dla dodatkowego blasku. To zabawne rzemiosło dla dzieci! Pokochają je!

Aby wykorzystać białe butelki po winie jako akcenty, możesz dodać do nich sztuczny śnieg. Zamiast wytrawiania, możesz je również pomalować farbą w sprayu. Jeśli nie czujesz się pewnie wykonując akwafortę, możesz również użyć brokatu na butelkach. Tworzenie fałszywej pieczęci woskowej jest również łatwe. Możesz nawet stworzyć faux wax seal używając farby i gliny. Wystarczy postępować zgodnie z poniższymi wskazówkami!

Zobacz także:  Jaki stół jest najlepszy z ławą jadalnianą?

Pomaluj butelki z winem dwoma kolorami, lub zrób kombinację różnych odcieni. Górna część butelki może służyć jako podstawka pod tea light. Dolna część może podwoić się jako świeca wylewana. Oprócz świątecznych ozdób głowy, butelki po winie mogą być używane do innych celów. Poza tym, że są funkcjonalne, te rzemiosła mogą być używane jako piękne oparcia łyżek, deski serowe i ozdoby. Te świąteczne przedmioty z pewnością sprawią, że poczujesz się jak księżniczka!

Dodanie knota do butelki sprawi, że stanie się ona świecącą ozdobą. Jeśli chcesz użyć lampy, przerób butelkę po winie na olej lub płyn do pochodni. W dnie butelki można wywiercić mały otwór i przewlec przez niego sznur lampek LED. Dno butelki można ustabilizować za pomocą żwiru akwarystycznego. Dodaj brokat, jeśli chcesz, i użyj miedzianego kapsla, aby go zabezpieczyć.

Aby pomalować butelki, najpierw je oczyść. Na powierzchni może pozostać lepki osad. Wyczyść butelkę używając równej mieszanki octu i ciepłej wody. Następnie użyj noża, aby zeskrobać wszystkie przyklejone kawałki. Następnie użyj niestrzępiącej się szmatki, aby usunąć pozostałości. Dodanie wstążki lub kokardy może być ostatnim akcentem. Możesz również dodać małą ozdobę do nakrycia głowy, przyklejając ją na czubku.

Czapki świąteczne do wydrukowania

Jeśli szukasz darmowych czapek świątecznych do wydrukowania na stół, to dobrze trafiłeś. Te małe dekoracje stołu można wykonać z dowolnej ilości materiałów. Możesz użyć zmywalnych markerów lub akwareli, aby ozdobić czapkę Mikołaja, lub dodać kilka dodatków. Cotton balls, burlap, czy brokat to wszystko świetne wybory, podobnie jak opaski na głowę renifera lub Mikołaja. Możesz nawet dodać trochę brokatu do każdej czapki, aby wyglądała bardziej jak prawdziwa.

Jeśli masz małe dzieci, możesz również zrobić z nich zabawne dekoracje. Te darmowe, drukowalne czapki świąteczne są łatwe do wykonania i świetnie nadają się na Preschool Christmas Crafts w grudniu. Możesz wydrukować szablon czapki w różnych rozmiarach i pozwolić dzieciom pokolorować i ozdobić je według własnego uznania. Istnieją nawet czapki świąteczne w kolorze czarnym i białym, więc dzieci mogą je pokolorować i ozdobić.

Zobacz także:  Jakie oświetlenie wybrać do stołu jadalnego

Jeśli nie masz zbyt wiele czasu, możesz wydrukować czapkę Mikołaja, czapkę elfa lub opaskę renifera. Każda czapka może być wydrukowana w czerni i bieli, a dzieci mogą dodać do niej swoją własną osobowość. Te czapki są również świetne do świątecznej zabawy lub rodzinnego biegu. I oczywiście, będą też świetne na święta!

Teraz, gdy wydrukowałeś czapki, możesz zrobić z nich dekoracje na stół. Możesz nawet stworzyć centralny punkt z czapek Mikołaja na rodzinne spotkanie. Zrób kilka czapek dla swoich gości. I upewnij się, że każda osoba założy jedną przed podaniem. Będą pewni, że pokochają swój nowy wystrój! Więc, przygotuj się do craftingu! Każdy znajdzie coś dla siebie i każdy będzie zachwycony.

Możesz nawet użyć tych uroczych małych czapek Mikołaja do ozdobienia swoich paczek i prezentów. Możesz nawet związać je razem z włóczką lub sznurkiem i powiesić na kominku lub drzewie. Możliwości są nieograniczone. A jeśli chcesz dodać więcej świątecznej radości do swojego domu, spróbuj zrobić te małe czapki! Więc śmiało i udekoruj swój stół świątecznymi kapeluszami w te Święta! Będziesz zadowolony!

Zrób czapki Mikołaja w wybranym przez siebie rozmiarze. Dostępne są trzy różne rozmiary czapek, więc będziesz miał w czym wybierać. Wzór jest w formacie PDF, więc musisz go otworzyć w nowym oknie. Upewnij się, że sprawdzisz rozmiar i skalę przed wydrukiem. Po sprawdzeniu skali, sklej strony razem i przytnij krawędzie. Upewnij się, że wycinasz elementy używając cali, ponieważ centymetry mają różnice w zaokrągleniu.

Podobne tematy

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *